Rower jest ekonomicznym, wygodnym środkiem transportu, który wiosną i latem, z powodzeniem może zastąpić samochód. Jeżdżenie na rowerze to czysta przyjemność, szczególnie wiosną oraz latem. Dzięki temu można poprawić kondycję i zatroszczyć się o swoje zdrowie. Pozostaje pytanie, jaki rower męski miejski wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego jednośladu?

Czym powinien charakteryzować się dobry rower do miasta?

Zacznijmy od tego, że nie bez przyczyny producenci rowerów oferują jednoślady dedykowane mężczyznom i kobietom. Wynika to z różnic w budowie anatomicznej obu płci. To, dlatego warto wybrać rower wykonany z myślą o swojej płci. Takie konstrukcje będą charakteryzować się większym rozmiarem, będą zaopatrzone w nieco inny kształt siodełka, prostą ramę oraz dalej wysuniętą kierownicę. Przed udaniem się do sklepu rowerowego, warto odpowiedzieć sobie także na kilka ważnych pytań, a mianowicie jak dużo będziemy jeździć, z jaką częstotliwością, po jakiej nawierzchni. Trzeba będzie zastanowić się także nad tym, czy będą nam potrzebne dodatkowe akcesoria, na przykład bagażnik, lusterko rowerowe czy oświetlenie.

Przeczytaj jak wybrać najlepszy rower miejski: http://antymateria.com/meski-rower-miejski-jaki-wybrac/

Rower męski miejskipo prostu musi być idealne dopasowany do potrzeb, oczekiwań i upodobań mężczyzny.  Jeżeli korzystanie z roweru będzie ograniczać się wyłącznie do dojazdów do pracy, czy wypadów na zakupy, to z pewnością nie ma sensu inwestować 6000 złotych. W tym wypadku w zupełności wystarczy nam rower ze średniej półki cenowej. Z drugiej strony nie ma sensu wybierać modelu najtańszego, bo stracimy całą przyjemność z jazdy. Najlepiej zdecydować się na średnią półkę cenową, już za 1500-2000 złotych będziemy w stanie kupić solidny, wygodny w użytkowaniu jednoślad. Oczywiście można też pokusić się o rower na zamówienie, co też nie jest złym rozwiązanie, gdyż w tym wypadku otrzymujemy rower idealnie dopasowany do naszych potrzeb, do tego mamy wpływ na jego wygląd, kolor oraz ilość akcesoriów. 

Jakie akcesoria powinien posiadać dobry rower miejski?

Dobrej jakości rower męski miejski powinien być zaopatrzony przede wszystkim w przerzutki, biegi w rowerze to podstawa, niezależnie od tego, czy mamy zamiar poruszać się nim wyłącznie po płaskich, asfaltowych nawierzchniach, czy po drogach gruntowych. Dzięki przerzutom jazda rowerem będzie płynna i przyjemna. Kolejna ważna sprawa to błotniki, które także wydają się elementem niezbędnych, szczególnie w przypadku częstego podróżowania na jednośladzie. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo podczas podróży, przyda się także lusterko rowerowe, dzięki którymi nie będziemy musieli zaglądać za siebie. 

Niektórzy, decydując się na dodatkowe akcesoria, które zwiększają wygodę podczas jazdy, są też tacy, którzy wolą rower całkowicie minimalistyczny, pozbawiony wszystkiego, co nie jest konieczne. Wybór jest trudny, dlatego nie warto robić takich zakupów w pośpiechu, lepiej dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw.