Czy istnieje coś takiego jak dieta antycellulitowa? 

Jak najbardziej, a opiera się ona na bardzo prostych założeniach, czyli podstawowych zasadach zdrowego żywienia. Nie jest ani skomplikowana, ani wymyślna.

Nie wymaga poświęcania na nią sporej ilości czasu, tak więc jego brak nie powinien być wymówką do tego, by jej nie stosować. 

Ta dieta to po prostu zdrowy i właściwie zbilansowany jadłospis, którym każdy człowiek, jaki chce o siebie zadbać, powinien żywić się na co dzień.

W diecie antycellulitowej musi dojść do wyraźnego ograniczenia spożycia tłuszczu. 

Jest to oczywiście jeden z niezbędnych makroskładników, który w pewnych dawkach musi być dostarczany do organizmu, ale jednak te dawki nie powinny być przesadzone, bo jeśli do tego dojdzie, tkanka tłuszczowa zacznie nierównomiernie rozkładać się tuż pod skórą. 

Co jeść a czego unikać na diecie antycellulitowej? 

Niewskazane w przypadku problemów z cellulitem są na pewno tłuste mięsa, podroby, sery żółte i pleśniowe oraz fast-foody i wszelkie gotowe produkty. 

Dania należy przygotowywać samodzielnie, aby mieć pełną kontrolę nad tym, ile tłuszczu się w nich znajdzie.

Dieta na cellulit powinna też w jakimś stopniu regenerować organizm od środka. Musi umiejętnie usuwać z niego toksyny i niepotrzebne substancje, których kumulacja zazwyczaj doprowadza do pogorszenia się stanu skóry. 

Aby oczyścić organizm, warto wprowadzić do diety przede wszystkim świeże owoce i warzywa. Spośród nich wszystkich najlepszym źródłem antyoksydantów są zielone warzywa i liście oraz owoce cytrusowe. 

Dieta antycellulitowa powinna też składać się ze świeżo wyciskanych soków oraz koktajli. Im więcej będzie w niej natury, tym po prostu lepiej!

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, o której warto pamiętać podczas układania diety antycellulitowej, a chodzi tu o wypijanie sporej ilości zwykłej wody. 

Od czasu do czasu można ją też zastąpić naparem z pokrzywy czy innymi ziołowymi herbatkami. 

Tego rodzaju napoje paradoksalnie przyczyniają się do usuwania nadmiaru wody z organizmu, co zmniejsza widoczność cellulitu, zwłaszcza tego wodnego.

Warto wziąć pod uwagę domowe sposoby na cellulit!

Przykładowe domowe sposoby na cellulit (Źródło: https://doktorfit.edu.pl/domowe-sposoby-na-cellulit/ ):

  • Masaż
  • Odpowiednie nawodnienie
  • Ćwiczenia na cellulit
  • Zgubienie nadprogramowych kilogramów