Kredyty frankowe stały się problemem wielu osób wskutek decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego z 2015 roku. Za sprawą tej decyzji uwolniony został kurs franka szwajcarskiego. Rosnący kurs szwajcarskiej waluty spowodował, że Polacy zachęcani niegdyś na masową skalę do brania kredytów frankowych znaleźli się w tarapatach. Zadłużenie pomimo regularnego spłacania wcale nie malało, a zamiast tego rosło. Zapewnienia doradców finansowych o bezpieczeństwie kredytów frankowych stały się mrzonką. Wielu mieszkańców Pomorza ma kredyty frankowe. Często są to wysokie kredyty hipoteczne. Istnieją na Pomorzu rozwiązania oferowane przez lokalnych specjalistów, które pozwalają wyjść na finansową prostą. Jedna z inicjatyw szerzej opisana została na stronie https://www.stop-frank.pl/.

Jak odfrankowić kredyt na Pomorzu?

Odfrankowienie kredytu na Pomorzu to możliwy rezultat wniesienia pozwu przeciwko bankowi. Bardzo często banki, w których frankowicze mają zobowiązania, godzą się na polubowną zmianę warunków spłaty kredytu. Kancelaria radców prawnych pomaga osobom z kredytami w szwajcarskiej walucie uzyskać odfrankowienie. Przy takim obrocie sprawy kredyt spłacany jest w polskiej walucie. Dzięki takiemu wariantowi osoby, które mają zobowiązania finansowe, nie są już uzależnione od kursu franka szwajcarskiego. Bardzo korzystne dla frankowiczów rozwiązanie zapewnia stabilizację i poczucie ekonomicznego bezpieczeństwa.

Jak uzyskać unieważnienie kredytu frankowego na Pomorzu?

Unieważnienie kredytu frankowego na Pomorzu jest możliwe z pomocą specjalisty. Tego typu rozwiązanie sprawia, że prawnie umowa kredytowa nigdy nie miała miejsca. Wymienić można kredyty indeksowane i nominowane. Obie formy kredytu frankowego można unieważnić. Pomorscy prawnicy dzięki swojemu sporemu doświadczeniu potrafią odnaleźć w umowach kredytowych tzw. klauzule abuzywne (niedozwolone prawnie zapisy umowy). Tego typu zapisy to powód, dla którego sąd może uznać umowę za nieważną. Dzięki takiemu obrotowi sprawy często zdarza się, że bank musi oddać frankowiczowi część nadpłaconych już pieniędzy. Ten wariant występuje, jeżeli klient banku spłacił więcej, niż pobrał. Jeżeli natomiast klient banku nie spłacił jeszcze kwoty, którą otrzymał, musi on spłacić ją do końca. Nie ma jednak mowy o oprocentowaniu i innych kosztach uzyskania kredytu. Umowa kredytowa jest nieważna i następuje jedynie finansowe wyrównanie należności. Bank musi odzyskać swoje pieniądze, natomiast klient banku nie zapłaci więcej, niż otrzymał. 

Oferowana pomoc dla frankowiczów na Pomorzu jest odpowiedzią na problemy wielu osób w tym rejonie Polski. W Gdańsku i Elblągu pracują na szczęście specjaliści, którzy pomagają uporać się z problemem kredytów frankowych. Niegdyś banki masowo nakłaniały do brania kredytów w szwajcarskiej walucie, zapewniając przy okazji o bezpieczeństwie takich zobowiązań. Prawnicy wykorzystują dziś wiedzę prawną oraz swoje doświadczenie, aby pomagać frankowiczom.