Obcowanie ze sztuką uwrażliwia i otwiera nas na szeroko pojęte piękno. Możemy podziwiać piękne kościoły, pałace, rzeźby czy obrazy. Warto czasami zatrzymać się na środku ruchliwej ulicy i przyjrzeć dokładniej architekturze miejskiej. Z pewnością odkryjemy na nowo piękno otaczających nas kamienic, na które wcześniej nie zwrócilibyśmy uwagi. W naszych mieszkaniach również możemy dostarczyć sobie odrobiny sztuki przy pomocy reprodukcji obrazów. Poniżej mamy kilka propozycji.

Najsłynniejsze dzieła na świecie reprodukowane są w wielu odsłonach. Między innymi po to, abyśmy na większą skalę mogli nacieszyć nimi swoje oko. Czerpiąc z dobrodziejstwa nowoczesnych technologii możemy nabyć reprodukcje wysokiej jakości, które będą ozdobą naszych mieszkań, restauracji czy biur. Wyjątkowo spektakularnie na ścianach prezentują się obrazy reprodukcje Klimta (w tym Pocałunek). Austriacki malarz prężnie działał w nurcie secesyjnym, który charakteryzował się głównie falistymi, płynnymi liniami, a także czerpał inspiracje z ornamentyki roślinnej. Artysta używał do zdobienia swoich dzieł płatków złota, co czyni je szczególnie wyjątkowymi i określa się je mianem pochodzących ze „złotego okresu”.

Kliknij tutaj i zobacz wszystkie dostępne obrazy w sklepie Foteks.

Zjawiskowe reprodukcje ozdobą wnętrz

Najsłynniejszym dziełem Klimta jest niewątpliwie „Pocałunek”. Reprodukcja pięknie wpasuje się do wielu wnętrz, a szczególnie będzie wyglądała w połączeniu z granatem, kobaltem, butelkową zielenią, odcieniami, winnej czerwieni czy pudrowymi, zgaszonymi różami. Takie zestawienie wprowadzi do wnętrza klasę, ale i wyrafinowanie. Obraz jest w ciepłej kolorystyce, która jest bardzo przyjazna dla oka. Równie spektakularnie wizerunek zakochanej pary zaprezentuje się we wnętrzu obfitującym w beże, brązy oraz złote dodatki. Pomieszczenie zyska przytulnego charakteru, ale i jednocześnie będzie wyglądało bardzo elegancko i wytwornie.

Dostępne są także inne obrazy reprodukcje Klimta. Podobny efekt uzyskamy decydując się na słynny portret Adeli Bloch Bauer, który utrzymany jest w podobnej kolorystyce jak Pocałunek. Jeżeli wolimy udekorować wnętrze motywem roślinnym to genialnie wystrój pomieszczenia dopełni reprodukcja Drzewa Życia. Wijące się w charakterystyczny sposób gałęzie drzewa będą doskonale wyglądały we wnętrzach klasycznych, ale i także nowoczesnych.

Obrazy reprodukcje Klimta mogą być także ozdobą biur czy recepcji. Z pewnością przykują uwagę nie jednego odwiedzającego i umilą spędzony czas dodając przestrzeni lekko przytulnego charakteru.