Konto bankowe jest podstawowym produktem finansowym. Jego pierwotnym założeniem było przechowywanie większej ilości pieniędzy bez konieczności noszenia sporej gotówki ze sobą. Z czasem rola konta rozrosła się i zostały udostępnione płatności kartą, możliwość lokowania środków na procent oszczędnościowy, dodatkowy debet odnawialny, nie wspominając nawet o tym, że rachunki bankowe podzieliły się według przeznaczenia. Wyróżniamy konta indywidualne, firmowe, maklerskie, oszczędnościowe, walutowe i konta dla młodych.

Wraz z rozwojem technologii powstały również aplikacje mobile, które pozwalają na sprawdzenie swojego rachunku z dowolnego miejsca na ziemi, o ile jesteśmy podłączeni do sieci internetowej, a także dokonywanie transakcji. Reasumując, śmiało można powiedzieć, że aplikacja mobilna znacznie ułatwia dostęp i korzystanie z konta bankowego.

Z ciągłym rozwojem produktu bankowego, jakim jest rachunek indywidualny lub firmowy, banki coraz częściej prześcigają się w ofertach dla swoich stałych oraz potencjalnych klientów. Wśród tak wielu ofert ciężko jest wybrać najlepszą. Natłok informacji i promocji wcale tego nie ułatwia. Mamy na to rozwiązanie!

Porównywarka kont bankowych

Gdybyś został zapytanie, jakie konto byłoby dla Ciebie najlepsze, co byś odpowiedział? Z pewnością wiele osób stwierdzi, że darmowe konto będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak wbrew temu nie zawsze jest to jedyna i poprawna odpowiedź. Podczas użytkowania konta zwracamy uwagę na bezpłatną obsługę karty, a także usługi w ramach konta, za które jesteśmy w stanie zapłacić niewielką kwotę, tylko po to, aby były dostępne.

Sprawdzenie takich opcji ułatwia nam porównywarka kont bankowych.  Dzięki niej porównasz interesujące Cię opcje oraz dopasujesz produkt do swoich potrzeb. A może wybierzesz więcej niż jedno konto.

Rodzaje kont

Mnogość ofert w ramach jednego produktu jest aktualnie znacznie większe, niż w czasach, gdy rachunek bankowy zyskiwał swoją popularność. Wśród samych kont bankowych możemy wyróżnić:

  • Konto osobiste
  • Konto oszczędnościowe
  • Konto walutowe
  • Konto VIP
  • Konto studenckie
  • Konta dla młodzieży
  • Konta dla dzieci

Każde z wymienionych kont rządzi się swoimi prawami. Konta dla VIPów przeznaczone są dla zamożniejszych klientów, którzy mogą zagwarantować miesięczny wpływ na konto w ustalonej wysokości. Opłaty za takie konta są zwykle wyższe, niż w przypadku standardowej oferty, ponieważ zawierają dodatkowe usługi, takie hak doradztwo, usługi conciergie czy dostęp do inwestycji.

Konta firmowe

Z myślą o przedsiębiorcach banki utworzyły specjalnie dedykowane konta w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Bez rachunku firmowego ciężko się funkcjonuje w dzisiejszych czasach. Numeru konta wymaga urząd skarbowy podczas rejestracji działalności gospodarczej, a także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dokonując wyboru rachunku warto spojrzeć na ranking kont firmowych, nie tylko po to, aby wybrać atrakcyjną ofertę bez zbędnych opłat, ale coraz częściej ze względu na pojawiające się liczne promocje, które przynoszą przedsiębiorcom ulgę w drożejącym świecie.