Świat idzie z postępem. Innowacyjność jest kluczowa w dotarciu do odpowiedniej grupy odbiorców. Nic w tym dziwnego. Jesteśmy przeładowani reklamami, które docierają do nas zewsząd. Telewizja, Internet, prasa, bilbordy. Czy zatem jest jakikolwiek inny sposób, aby dotrzeć do odbiorcy? Oczywiście, że tak – murale reklamowe.

Reklama muralowa

Czym są murale reklamowe? Mural reklamowe to malowidła ścienne, których zadaniem jest reklamowanie konkretnej usługi i produktu. Pierwowzorami murali było graffiti, które zazwyczaj było malowane nielegalnie. Na szczęście murale reklamowe są w pełni legalne i spotykamy je na wielkoformatowych powierzchniach, jak na przykład ścianach kamienic, murach.

Jak powstają murale reklamowe?

Powstanie murali odbywa się wieloetapowo. Przede wszystkim istotą jest odpowiedni projekt, który będzie spełniał funkcję reklamy. Gdy projekt jest już zaakceptowany przez firmę zlecającą i mamy do dyspozycji płaszczyznę, najczęściej ścianę, wzór projektu jest rzucany na ścianę przy pomocy projektorów. Na tym etapie powstaje szkic muralu. Dopiero w kolejnej fazie mamy do czynienia z mieszaniem farb i odwzorowaniem całości. Tworzenie muralu jest czasochłonne. W zależności od wielkości płaszczyzny trwa kilka dni i kilka nocy. Jest to znacznie dłuższy proces nic przygotowanie reklamy na bilbordy, ale w dalszym ciągu jest to unikalna forma, która znacznie bardziej zapada w pamięci, niż tradycyjne reklamy.

Zalety muralu, nie tylko marketingowe

Poza wieloma zaletami marketingowymi, wraz z pojawieniem się murali, powstało wiele korzyści dodatkowych. Po pierwsze murale powstają często na ścianach, które były zaniedbane  i przez nikogo nie były restaurowane. Murale są bardzo estetyczną formą przekazu, który wprowadza kolor do miasta i często staje się miejscem rozpoznawczym. Mural, w odróżnieniu od klejonych reklam, przetrwa dłuższy czas nienaruszony, a więc wydane pieniądze na tego typu rozwiązanie marketingowe będą procentowały na dłużej, ponieważ takiej reklamy nie da się ot tak po prosty ściągnąć czy zakleić inną.

Jeżeli interesuje Cię reklama muralowa, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.znajdzreklame.pl.