Giełda kryptowalut jest miejscem, w którym wirtualnie dokonuje się obrót waluty. Kryptogiełda to platforma przeznaczona do nabycia albo sprzedania kryptowaluty. Należy pamiętać, że nadzorujące organizacje nie kontrolują kryptowalut. Mają one wirtualną postać. Bank centralny czy nawet polityka skarbowa nie mają z tym nic wspólnego, co nie oznacza, iż nie są one bezpieczne. Obecnie każda platforma ma swoje stosowane systemy zabezpieczeń, które mają chronić przed ewentualną utratą pieniędzy.

Na rynku jest coraz większe zainteresowanie kryptowalutami. Obecnie jest uruchomionych coraz więcej platform do obrotu cyfrowymi walutami poprzez internet. Czym kierować się wybierając najlepszą dla siebie kryptowalutę?

Kwestia finansowa jest bardzo kluczowa. Administrator platformy może pobierać różne opłaty np. za założenie czy też prowadzenie konta albo za wypłatę środków na swoje konto. Zaleca się dokładne przeczytanie udostępnionego regulaminu, gdyż powinien on zawierać odpowiedzi na wszelkie niejasne pytania dotyczące finansów. Warto zwrócić uwagę na wysokości ponoszonych prowizji.

Dla początkujących użytkowników nawiązując do finansów, kluczową kwestią jest również waluta na rzecz pierwszego zakupu. Zaleca się zwrócenie na to szczególnej uwagi już na samym początku.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Każdy początkujący obawia się o nie. Wszystko, łącznie z kryptowalutami, jeśli jest legalne i odpowiednie – jest bezpieczne. CO należy rozumieć przez to ważne pojęcie? Przede wszystkim podstawą jest dwustopniowe logowanie i potwierdzanie każdej transakcji, jak również szyfrowanie przelewów, aby nikt inny nie miał do tego wzglądu i dostępu.

Na koniec warto zapoznać się z udostępnionymi opiniami innych użytkowników. Zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na zdanie inwestorów. Ich zdanie zapewne pomoże w podjęciu kluczowej decyzji.

W internecie jest szereg rankingów giełd kryptowalutowych. Warto zapoznać się z nimi. W tym rankingu jest uwzględniona ocena i zdanie innych użytkowników na ile są oni zadowoleni.