Ubrania nie staną się czystsze, jeśli użyjesz dużej ilości proszku do prania. Ile proszku należy stosować do prania ubrań? Jest wielu, którzy się zastanawiają.

Często używamy ogólnie zbyt dużo detergentu do prania. Nowe rodzaje detergentów są bardzo kompaktowe, podczas gdy wielu z nas prawdopodobnie zużywa tyle, ile zawsze. Ponadto wielu z nas woli czuć się bezpieczniej i wsypać więcej niż jest to konieczne.

Ubrania nie staną się czystsze.

Po użyciu zbyt dużej ilości proszku do prania nie otrzymasz czystszych ubrań. Przeciwnie. To, co się dzieje, to że resztki detergentów pozostają w ubraniach. Ponadto używanie więcej niż potrzeba jest mniej wydajne dla środowiska, zwłaszcza że wtedy ubrania trzeba ponownie wypłukać z nadmiaru proszku.

Najlepiej by było, aby ludzie przestrzegali dawkowania na opakowaniu i używali go jako wskazówki co do ilości zużytego proszku. Proszek do prania musi być dozowany w odpowiednich ilościach.

Może powodować przykry zapach.

Warto podkreślić kilka korzyści z używania odpowiedniej ilości proszku. Cykl prania zajmuje mniej czasu, co oszczędza zarówno prąd, jak i wodę. Poza tym twoje ubrania stają się bardziej zużyte, jeśli są prane dłużej niż to konieczne. Innym aspektem jest to, że nadmiar proszku pozostaje w pralce, co powoduje, że z czasem maszyna brzydko pachnie.

Pozostałości proszku w ubraniach to także coś, czego chcesz uniknąć. Zapach pozostałości proszku do prania często powoduje podrażnienia u osób o wrażliwej skórze lub alergii, ale może również wywoływać alergie u osób, które wcześniej jej nie miały.

Wskazówki dotyczące brzydkiego zapachu:

– Wywietrz pralkę po skończonym praniu, aby wilgoć zniknęła.
– Nie pozostawiaj pranej odzieży w pralce – może to powodować przykry zapach.
– Regularnie uruchamiaj program wysokotemperaturowy, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom. Dobre powody, aby to zrobić, to pranie pościeli, bielizny, ręczników itp. Zaleca się pranie w temperaturze co najmniej 60 stopni.
– Czyszczenie pralki: Umyj gumowy pasek wokół otworu i wewnątrz drzwi wilgotną szmatką zwilżoną ciepłą wodą i uruchom pustą pralkę w temperaturze co najmniej 60 ° C z produktem do czyszczenia pralki.

Niezwykle ważne jest dokładne czytanie instrukcji na opakowaniu. Pamiętaj również, że środki czystości mogą różnić się między sobą skoncentrowaniem. Te pochodzące od naszego zachodniego sąsiada, które kupisz w hurtowni chemii niemieckiej, cechują się dużo większym skoncentrowaniem oraz wydajnością. Stosowanie się do zaleceń producenta jest zatem w takim przypadku niezwykle istotne, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji przedozowania produktu.