Podczas prac kuchennych bałagan w kuchni jest czymś naturalnym. Co zrobić, żeby przestrzeń na blatach była uporządkowana i łatwa do sprzątnięcia? Warto odpowiednio go zorganizować i na co dzień dbać o porządek.

Rzadko używane przedmioty trzymaj z dala od blatów. Umieść rzadko używane przedmioty w szafkach lub przechowuj je poza kuchnią, jeśli masz mało miejsca. Na blatach przechowuj tylko te przedmioty, których naprawdę często używasz. Na przykład, jeśli codziennie używasz kuchenki, pozostaw ją na blacie, ale toster, którego używasz go tylko raz w tygodniu, schowaj do szafki. Jeśli masz mało miejsca w szafce, nie zagracaj szafek i blatów dekoracjami.

Umieść na blacie powszechnie używane urządzenia i przybory kuchenne. Wskaż, które obszary blatów powinny pozostać puste, na przykład obszar przygotowywania posiłków. Następnie znajdź miejsce na przedmioty, których używasz na co dzień, takie jak kuchenka mikrofalowa, dzbanek do kawy, stojak na naczynia i deska do krojenia.

Upewnij się, że wiesz, gdzie znajdują się gniazdka elektryczne, zanim zdecydujesz, gdzie umieścić swoje przedmioty. Musisz umieścić swoje urządzenia w miejscu, w którym łatwo można je podłączyć do prądu.

Przechowuj najczęściej używane przybory kuchenne w pojemniku w pobliżu kuchenki. W pojemniku trzymaj łyżkę i inne przybory do mieszania lub łyżkę cedzakową. Rzadziej używane przybory umieść w specjalnej szufladzie.

Zainstaluj pasek magnetyczny, aby zawiesić noże. Zachowaj tylko te noże, których faktycznie używasz, pozostałe przechowuj w szufladzie. Przy zlewozmywaku na małej tacce umieść mydło, płyn do naczyń oraz gąbkę a także ręczniki.

Trzymaj przedmioty takie jak olej do smażenia i miód na naczyniu lub tacy. Olej lub miód kapie, co powoduje, że butelka jest lepka. Może to zepsuć szafkę lub blat i sprawić, że inne przedmioty będą lepkie! Umieść olej na małym naczyniu lub tacy, którą możesz często myć.

Umieść owoce i warzywa w koszu lub misce na blacie. Na blacie często przechowuje się produkty, które nie wymagają trzymania w lodówce. Trzymaj je razem, umieszczając je w stylowej misce lub koszu, którą połóż w widocznym miejscu na blacie.