Praca zdalna i prowadzenie działalności w domu mają swoje zalety, ale też niezaprzeczalne wady. Jedną z tych mniej przyjemnych aspektów pracy w domowym zaciszu jest to, że tak naprawdę nigdy się jej nie kończy. Trudno się zrelaksować w pomieszczeniu, w którym jeszcze niedawno intensywnie myślało się o ważnym firmowym projekcie czy prowadziło zaciekłe negocjacje z trudnym klientem. Dlatego też wiele osób decyduje się przeznaczyć jeden pokój na biuro i tylko tam zajmować się obowiązkami służbowymi. Warto w takim wypadku zadbać o odpowiednie wyposażenie tego pomieszczenia, a szczególności o stolik pod komputer. 

Stoliki na wymiar – wybierz funkcjonalny mebel 

Stolik, z którego będziesz korzystać podczas pracy, powinien być wybrany przede wszystkim ze względu na swoje praktyczne zastosowanie. Estetyka ma tutaj mniejsze znaczenie lecz jeśli zależy ci na ładnym i uniwersalnym meblu, zdecyduj się na stolik drewniany. Blat powinien być na tyle duży, aby zmieścił się na nim laptop, ale także np. tablet graficzny, jeśli z takiego korzystasz lub teczki z dokumentami. Nie powinno też zabraknąć miejsca na kubek kawy, albo małą przekąskę. Dodatkowa półka pod stolikiem czasem okazuje się przydatna, ale jeśli spędzasz kilka godzin przed komputerem kilka godzin, może bardziej zawadzać. Lepiej więc zrezygnuj z tej opcji i zapewnij sobie przestrzeń na wygodne ułożenie nóg. 

Stoliki na wymiar – rozmiar ma znaczenie 

Meble biurowe, z którymi spotykasz się w budynkach firmowych bardzo rzadko są robione na wymiar. Są one projektowane w taki sposób, aby być maksymalnie uniwersalne i dostosowane do przeciętnego pracownika. Kiedy zamawiasz stolik do pracy w domu nie musisz trzymać się standardowych wymiarów i możesz wybrać to co wygodne dla ciebie i co będzie współgrało zresztą pomieszczenia. Sprawdź stoliki robione na wymiar tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/. Ty wybierasz model, a potem podajesz firmie pożądane wymiary, dzięki czemu możesz na przykład dostosować wysokość stołu do swojego wzrostu i zmniejszyć ryzyko wady postawy.