Wizyty u psychologa jeszcze niedawno kojarzyły nam się bardzo negatywnie. Na szczęście, coraz więcej środowisk dba o to, aby zostały jak najbardziej znormalizowane, a osoby w potrzebie nie wstydziły się z nich korzystać. Takie działania są niezwykle potrzebne, aby zatrzymać szybko rosnącą ilość samobójstw czy przypadków depresji wśród młodzieży w każdym wieku.

Na czym polega stosowanie psychologii pozytywnej?

Gdy słyszymy bądź widzimy słowo psychologia, przed oczami od razu pojawia nam się rozłożysty, skórzany fotel i paczka chusteczek w którą będziemy mogli wypłakać wszystko co leży na sercu. Oczywiście jest to jeden ze sposobów na poradzenie sobie z problemami, jednak nie każdy lubi takie rozwiązania. Na szczęście powstał odłam psychologii zwany psychologią pozytywną, który skupia się na zupełnie innych aspektach naszego życia. Jak sama nazwa mówi – na tych pozytywnych. Choć jej historia sięga czasów Arystotelesa, dopiero w obecnych czasach zyskała należyty rozgłos. Dzięki skupieniu się na pozytywnych stronach osobowości, takich jak kreatywność, humor czy inteligencja emocjonalna, spotkania z psychologiem wyglądają zupełnie inaczej. Psychologia pozytywna przydaje się szczególnie w edukacji, gdzie kontakt skupia się głównie na młodych i często bardzo wrażliwych członkach społeczeństwa.

Psychologia pozytywna w edukacji dla pracowników oświaty

Dzięki kursom psychologii pozytywnej w edukacji, pracownicy szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz zawodowych, mogą łatwo zwiększyć swoje kompetencje. Zagadnienia poruszane na kursie pomogą lepiej zrozumieć nauczycielom w jakiej sytuacji emocjonalnej znajdują się aktualnie uczniowie. Zajęcia zdalne przyniosły niestety o wiele więcej szkód niż się spodziewaliśmy, dlatego teraz należy skupić się na ich zniwelowaniu. Kurs psychologii pozytywnej w edukacji dostępny jest na stronie https://zdalnekompetencje.pl/kurs/psychologia-pozytywna-w-edukacji/. Program zawiera w sobie wiele przydatnych informacji, takich jak przykłady oraz metody wprowadzenia psychologii pozytywnej w życie.