Program do newsletterów może wesprzeć Twoją kampanię w zakresie marketingu e-mailowego i odwrotnie. Ważne jest jednak, jakie informacje będziesz wysyłać w swoich newsletterach.

Wszystko zaczyna się od Twojej strony z bogatą treścią

Niezależnie od tego, czy prowadzisz blog, czy witrynę redakcyjną, musisz upewnić się, że dostosowałeś treść do docelowych odbiorców. Powinieneś wymyślić tematy treści, którymi interesują się Twoi odbiorcy. Odkryjesz to, analizując blogi związane z Twoją branżą. Przeglądanie ich da Ci wgląd w to, na co czytelnicy reagują najbardziej.

Spójrz na swoje dane i zobacz, w jakiego rodzaju treści Twoi czytelnicy angażują się najczęściej. Każdy marketingowiec wie, że regularny strumień treści jest ważny, ale jak często powinniśmy publikować? Jak obszerna powinna być treść? Jak odróżnić się od wszystkich innych blogów?

Program do mailingu zapewnia odpowiednie narzędzia

Odpowiednie narzędzia zapewniają rozwiązanie większości problemów, na które możesz się natknąć. W przypadku badań zacznij od narzędzi badawczych, takich jak Buzzsumo i znajdź najlepsze pomysły i formaty. Aplikacje takie jak Pocket będą dodawać do zakładek interesujące fragmenty treści do wykorzystania w przyszłości. Rozwiązania do przechowywania danych, takie jak OneDrive, pomogą Ci uzyskać dostęp do wszystkich wersji roboczych, danych i plików badawczych, gdziekolwiek jesteś, i szybko udostępnić je zespołowi.

Jak dodać treść do marketingu e-mailowego

Zamiast tworzyć kampanię marketingową napędzaną sprzedażą, użyj bogatej w treść kampanii, która pomaga najpierw edukować odbiorców i budować zaufanie. Nawet sklepy e–commerce mogą dzielić się osobistymi historiami, aby budować zaufanie do swoich produktów.

Program do mailingu jest narzędziem, które pomoże zaprezentować produkt w swoich e-mailach. Najszybszym sposobem sprzedaży czegoś jest pozytywna relacja z konsumentem. Dzięki temu konsumenci znają produkt, ufają marce i oczekują, że produkty danej marki będą wysokiej jakości. Kiedy ludzie wiedzą, jak działają Twoje produkty i usługi, będą bardziej zainteresowani ich zakupem.