Doskonale wiemy, jak silnym uczuciem potrafią obdarzać nasi czworonożni przyjaciele. Traktując ich jako pełnoprawnych członków rodziny, staramy się zapewnić im profesjonalną pielęgnację i opiekę, by jak najdłużej cieszyli nas swoim wiernym, oddanym spojrzeniem i niegasnącym optymizmem. Bez względu na emocje, jakie towarzyszą właścicielom psów i kotów podczas dokonywania wyboru odpowiedniej przychodni dla zwierząt, tę wiedzę należy posiąść już od pierwszych dni ich życia, aby w razie nieszczęśliwego wypadku móc szybko i pewnie zareagować. Obowiązkiem każdego właściciela psa i kota jest znajomość lokalizacji placówki leczniczej, która w razie potrzeby będzie w stanie profesjonalnie zająć się potrzebującym zwierzakiem. Klinika weterynaryjna Toruń jest miejscem, w którym każdy czworonóg będzie mógł wrócić do pełni sił, gdyż nieprzerwanie udoskonalamy nasze metody diagnostyczne, lecznicze i operacyjne. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu specjalistów dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Twemu pupilowi kompleksową opiekę, na którą w pełni zasługuje.

Rezonans dla psa – po pierwsze diagnostyka

Psy należą do zwierząt niezwykle żywiołowych i energicznych, często trudno jest okiełznać ich wybuchowy temperament, przez co łatwo wchodzą w interakcję z innymi przedstawicielami swego gatunku. W takiej sytuacji łatwo o uraz, który wymaga kompleksowych badań diagnostycznych. Oprócz podstawowych badań krwi i opatrzenia ran klinika weterynaryjna w Toruniu zleca magnetyczny rezonans dla psa, u którego występuje ryzyko wystąpienia uszkodzeń wewnętrznych.

Sam rezonans dla psa jest dużo bezpieczniejszy niż badanie tomografem komputerowym, gdyż jak jego sama nazwa wskazuje wytwarza nieszkodliwe pole magnetyczne oraz radiowe fale w przeciwieństwie do promieniowania rentgenowskiego, którego wiązki mogą przyczynić się do zaburzeń natury biologicznej. Dlatego jeśli nie ma oczywistych przesłanek do przeprowadzenia badania rentgenem, wówczas zaleca się wykonanie badania za pośrednictwem rezonansu magnetycznego. Wszystko zależy od przypadłości, z którą musimy się zmierzyć.

Rtg zwierząt Toruń – warto wiedzieć więcej

Rozważania na temat stopnia bezpieczeństwa określonych badań wydaje się zbędne, kiedy w grę wchodzi zdrowie, a często i życie naszego czworonoga. Jeśli niepokoi Cię zachowanie Twojego zwierzaka, nie zwlekaj z szybką reakcją. Brak apetytu, ospałość lub nadmierne pobudzenie mogą być symptomem rozwijającego się stanu zapalnego, wywołanego różnymi czynnikami. Dzięki pracowni rtg zwierząt Toruń każdy pupil zostanie kompleksowo zdiagnozowany, co umożliwi wdrożenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego.

Systematyka badań okresowych zaleca wykonywanie tego badania, aby wykluczyć ewentualne zmiany kostno-narządowe, jakich mógł się nabawić nasz pupil, nie wykazując przy tym żadnych objawów. Rtg zwierząt Toruń w naszej klinice Avimedicus pozwoli zdiagnozować wszelkie odchylenia od normy lub wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie.

Nasza klinika w Toruniu świadczy usługi w zakresie dermatologii zwierzęcej, chirurgii weterynaryjnej, nefrologii, diagnostyki i leczenia chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Oprócz wspomnianej już pracowni rentgenowskiej i rezonansu magnetycznego, oferujemy diagnostykę za pośrednictwem ultrasonografu, który jest nieoceniony w przypadku lokalizacji urazów oraz obserwacji ciąży naszych czworonogów. W klinice Avimedicus potrzeby czworonogów stawiamy na pierwszym miejscu zapewniając im komfortowe warunki, w których wracają do pełni zdrowia.