Przygotowując się do uroczystości weselnej, chcemy wszystko dopiąć na ostatni guzik. Wybieramy ozdoby, kwiaty i szykujemy menu. Równie istotnym elementem tej uroczystości jest moment przekazania swojej mamie i tacie podziękowań. Jakie podziękowania dla rodziców na ślub wybrać, by sprawić im największą radość i zrobić niespodziankę? Podpowiadamy. 

Czemu warto przekazać rodzicom podziękowania?

Weźmy pod uwagę fakt, że w tym dniu będziemy w centrum wydarzeń jako para młoda. Rodziców będzie rozpierać duma, gdyż nasze szczęście jest dla nich bardzo ważne. To oni wkładali mnóstwo czasu i zaangażowania w nasze wychowanie, więc w takim momencie jak wesele, mamy świetną okazję, by wyrazić im wdzięczność za każdy dzień starań. Dodatkowo chcemy sprawić im miły prezent, by mogli uczcić w wyjątkowy sposób nasze wspólne relacje. Może pamiątkowa karafka w skrzyni? A może wyjazd na wakacje dla dwojga? Wszystko zależy od naszego budżetu, upodobań rodziców i charakteru, w jakim chcemy przygotować prezent.

Skrzynka na prezent dla rodziców

Rodzaje podziękowań ślubnych

Mnogość propozycji pozwala nam wybrać coś, co najbardziej spodoba się naszym bliskim. Podziękowania ślubne dla rodziców mogą składać się z kilku części, np. prezentu rzeczowego, wyjątkowej atrakcji z niezapomnianymi przeżyciami (np. lot balonem), prezentu sentymentalnego (np. skrzynki drewniane jako forma podziękowania dla rodziców, gdzie można wygrawerować dedykację, a w środku skryć elegancką karafkę i szklanki z kryształu). Pamiętajmy także o kartce z życzeniami lub grawerowanej tabliczce. Ciekawe propozycje podziękowań dla rodziców znajdziemy na przykład tutaj: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/podziekowania-dla-rodzicow/.

Co dla rodziców na podziękowanie okaże się trafionym prezentem? Każdy z nas jest inny, więc szukając niespodzianki, przeanalizujmy, czy rodzicom spodoba się konkretny pomysł. Dysponując większym budżetem, możemy pokusić się o ufundowanie wycieczki dla dwojga do luksusowego SPA, gdzie rodzice odpoczną i wzniosą toast za swoje dzieci. Jeśli myślimy o skromniejszym upominku, możemy nagrać film lub wywołać piękny album ze zdjęciami rodziców i swoimi.

Fotoobraz jako podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla jednego rodzica

Jeśli z jakichś pobudek przygotowujemy upominek tylko dla jednego rodzica, musimy zadbać o jego szczególną personalizację i dostosowanie do potrzeb. Warto wyszukać w sieci ciekawe inspiracje. Na przykład na hasło „prezent dla taty – podziękowanie na wesele” z pewnością odnajdziemy dziesiątki inspiracji gustownych skrzynek na wykwintny alkohol, z możliwością grawerunku osobistych życzeń. Możemy również przygotować elegancką kartkę z życzeniami, do której dołączymy gustowny zegarek, sygnet lub zdjęcie na płótnie. Dla mamy doskonałym prezentem okaże się ogromny bukiet kwiatów, wspólne zdjęcie z dedykacją oraz np. zaproszenie do opery lub na koncert. Weźmy pod uwagę preferencje bliskich nam osób, by niespodzianka, jaką otrzymają, była trafiona. Chcemy przecież sprawić im jak największą radość. Sięgając do klasyki, możemy przygotować dla rodziców kosze obfitości, gdzie znajdą się pyszne bakalie, najlepsze miody, wina, oliwy z oliwek. Pomiędzy smakołykami można ukryć prezent rzeczowy w postaci deseczki z grawerunkiem. Pomysłów jest mnóstwo, zatem najważniejsze jest to, aby przeanalizować, co spodoba się bliskim. 

Sposób wręczenia prezentu

Zastanówmy się, w jaki sposób chcemy podarować rodzicom podziękowania. Możemy na przykład zrobić im niespodziankę w pokoju hotelowym, jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości ślubnych. Klasycznie, ale z przytupem, możemy też podarować prezent na sali wśród wszystkich gości. Pamiętajmy jednak, że nie każdy czuje się dobrze, będąc w centrum uwagi.