Poliester, z którego jest wykonana podszewka poliestrowa, to obecnie najbardziej popularny gatunek materiału do produkcji ubrań. Podszewka poliestrowa ze względu na to, że jest wszywana od wewnętrznej strony ubrania, często mija naszej uwadze. Dlaczego podszewka ma tak duże znaczenie i z jakiego materiału najbardziej się opłaci?

Dlaczego podszewka poliestrowa ma tak duże znaczenie?

W momencie, gdy znajdziemy w końcu czas dla siebie i wybieramy się na zakupy nowych ubrań, w pierwszej kolejności skupiamy się na tym czy nam się podobają, a następnie z jakiego materiału dana rzecz jest wykonana. Niestety bardzo często zapominamy, że nie tylko tkanina główna ma znaczenie podczas noszenia ubrania, ale także jakość i rodzaj materiału jaki kryje się od wewnętrznej strony.

Dobrego gatunku podszewka może nam posłużyć na wiele lat i idealnie sprawdzi się w różnych temperaturach oraz zmianach zachodzących na naszej skórze.

Podszewka poliestrowa to materiał uniwersalny

Przeglądając ubrania w pośpiechu, notorycznie zapominamy spojrzeć na skład rozpisany na metce. Jest on niezwykle istotny nie tylko ze względu na tkaninę główna i formę czyszczenia materiału, ale także na materiał jaki ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Poliester jest włóknem syntetycznym o bardzo dużej wytrzymałości na różne czynniki. jest używany zarówno do produkcji ubrań, jak również do pościeli, różnego rodzaju obić, tapicerek czy zasłon. Podszewka poliestrowa cechuje się małą chłonnością wody, dlatego jej atutem jest odporność na trudne do usunięcia plamy z wina, czekolady czy sosów. Podszewka jest także odporna na zagniecenia, dlatego rzadko prasujemy np. nasze marynarki od wewnętrznej strony. Już po krótkim zawieszeniu materiału, podszewka poliestrowa wraca do swojego pierwotnego kształtu. Kolejną cecha podszewki z poliestru jest to, że doskonale uwydatnia nanoszony kolor. Wiele hurtowni tkanin, jak np. Hurtownia „u Jacka” posiada ogromny wybór kolorystyczny zarówno ubrań z poliestru, jak i koloru samego materiału. Kolor jest dużo bardziej intensywny w porównaniu z innymi gatunkami tkanin, a sam kolor jest bardzo trwały i nie spiera się tak szybko.

Podszewki „u Jacka” łączą jakość z niską ceną

Oprócz tego, że jakość tekstyliów w hurtowni tkanin „u Jacka” jest bardzo wysoka, to ich zakres cenowy bez problemu przypadnie na każdą kieszeń.

Hurtownia zapewnia bogaty wybór wszystkich tkanin, profesjonalna usługę i okazyjne ceny materiałów. Posiada kilka kategorii gatunków tkanin oraz dzianin dostępnych w różnej kolorystyce, także na indywidualne zamówienie. Hurtownia jest otwarta na wszelkie pomysły, a swoja rozbudowaną ofertą, jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta. Cena podszewki poliestrowej jest niska w stosunku do uniwersalności materiału, jego wyglądu i komfortu w użytkowaniu. W hurtowni „u Jacka”, podszewka poliestrowa kosztuje tylko 3 zł za metr bieżący, co jest nieporównywalnie tanio do materiałów bawełnianych czy atłasowych, z których robione są głównie ubrania.