Ojcowski Park Narodowy – atrakcje

Nie można zaprzeczyć, że Polska jest przepięknym krajem. Świadczą o tym obszary takie jak Ojcowski Park Narodowy, jak również pobliskie miasta, takie jak Kraków czy Częstochowa. Rejon ten wydaje się doskonałym kierunkiem urlopu, jeśli znudziły Ci się wczasy za granicą lub chcesz przekonać się na własne oczy, że południe Polski jest niesamowicie urokliwe. Dowiedz się, jakie atrakcje można zwiedzić na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, czy warto decydować się na luksusowy hotel & SPA oraz w jaki sposób zaplanować wyprawę, aby była jak najbardziej owocna zarówno w wypoczynek, jak i atrakcje, które zobaczysz.

Niezależnie bowiem od tego, czy chcesz wybrać się na wakacje z najbliższą rodziną, czy też grupą znajomych, Ojcowski Park Narodowy z pewnością jest miejscem godnym uwagi. Pomocna będzie tu na przykład strona: https://www.poziom511.pl/ – odpowiednie miejsce by skorzystać nie tylko z oferty hotelu, ale po całym dniu aktywności oferta SPA pomoże zregenerować siły na kolejne dni.

Co zobaczysz w Ojcowskim Parku Narodowym?

Ojcowski Park Narodowy jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych elementów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Nie bez powodu cieszy się popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają Kraków, Częstochowę, Ojców czy najbliższe rejony. Przede wszystkim mamy do czynienia ze wspaniałymi szlakami turystycznymi, które przy okazji nie są nad wyraz wymagające pod względem fizycznym; oferują za to wspaniałe widoki oraz możliwość zapoznania się z atrakcjami innego rodzaju. Wśród nich z pewnością trzeba położyć nacisk na wszelkie zjawiska geologiczne, na jakie natknąć się można, zwiedzając Ojcowski Park Narodowy czy w ogóle Jurę Krakowsko-Częstochowską. Wśród nich są między innymi te najbardziej znane, o których z pewnością uczyłeś się kiedyś na lekcjach przyrody w szkole podstawowej czy geografii w liceum: mowa tutaj między innymi o słynnej Maczudze Herkulesa, a więc skale, która do złudzenia przypomina broń obuchową. Wart uwagi jest także Okiennik Wielki w Skarżysku, czyli skała, na szczycie której znajduje się ubytek wyglądający jak okno (stąd zresztą nazwa tego miejsca). Warto wiedzieć, że do wspomnianego okna można się bez większych problemów wspiąć, nie używając do tego specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego.

Ojcowski Park Narodowy to jednak nie tylko skały, ale również jaskinie, także te, które istnieją od milionów lat i w których najprawdopodobniej mieszkali ludzie pierwotni. Niesamowity jest to zabytek geologiczny, który zdecydowanie warto zobaczyć na własne oczy. Jednak nie tylko miłośnicy geologii, ale i średniowiecznej czy nieco późniejszej architektury znajdą coś dla siebie. Mowa tutaj o zamkach, których na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej znaleźć można kilkanaście. Wiele z nich gwarantuje możliwość zwiedzenia od środka lub chociażby chodzenia po ruinach; z niektórych widok jest wręcz oszałamiający.

Jura Krakowsko-Częstochowska – noclegi

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na terenie Jury oraz Ojcowskiego Parku Narodowego znajduje się kilka wartych uwagi miejscowości, w których bez problemu można znaleźć komfortowy nocleg. Mowa tutaj między innymi o miejscowości Ogrodzieniec – noclegi tutaj mają tę ogromną zaletę, że znajdują się w idealnej lokalizacji pod względem turystycznym. Oczywiście można zdecydować się również chociażby na Hotel & SPA w Częstochowie czy też hotel Podzamcze. Decydując się na wyjazd w rejon Ojcowskiego Parku Narodowego, należy zdawać sobie sprawę z tego, że atrakcji jest tam naprawdę mnóstwo. Wspomnieliśmy już zresztą o wytworach geologii, jaskiniach, pięknych szlakach turystycznych, zamkach czy też większych miastach (w których z pewnością jest co robić!), zatem nie można zaprzeczyć, że wyjazd będzie obfitował w liczne przygody. Aby doświadczyć ich jak najwięcej, wynajęcie hotelu na weekend wydaje się być niezbyt rozsądną opcją. Jura Krakowsko-Częstochowska jest bowiem zbyt obszerna i bogata w atrakcje, żeby poświęcać na takowe dwa dni. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na co najmniej tygodniowy pobyt – choć oczywiście im dłuższy, tym więcej będzie można ze spokojem zobaczyć.

Warto wiedzieć, że obecnie hotele w Ogrodzieńcu oferują coś więcej, niż tylko możliwość noclegu. Dobrze jest zwrócić uwagę na pakiety pobytowe, jakie można wykupić w Ogrodzieńcu. Mowa tutaj o ofercie skierowanej zarówno dla fanów sportu, jak i dla osób, które doceniają bardziej leniwe podejście do zwiedzania. Pakietów jest naprawdę dużo i każdy znajdzie jakiś dla siebie niezależnie od tego, czy wybiera się na wakacje z najbliższą rodziną, czy w grupie szalonych znajomych. Jura Krakowsko-Częstochowska to idealne miejsce na ciekawe wakacje, które zostaną zapamiętane przez wiele następnych lat. Jeśli chodzi o Szlak Orlich Gniazd, nocleg o wysokim komforcie jest bez wątpienia na wyciągnięcie ręki. Restauracja Podzamcze oraz hotel to z kolei punkt pobytowy wielu setek turystów każdego sezonu. Wydaje się, że uroki Jury nie są aż tak doceniane, jak na przykład Tatr czy Beskidów – a szkoda, ponieważ mamy do czynienia z nad wyraz urokliwymi pejzażami i ciekawymi atrakcjami.

You might like

Dodaj komentarz