W każdym pojeździe skrzynia biegów pełni bardzo ważną funkcję. Może występować w formie automatycznej lub manualnej. Bez względu na jej rodzaj, powinna być regularnie serwisowania. Brak wykonania przeglądu przy pierwszych charakterystycznych objawach zepsucia, może skutkować poważną awarią.

Naprawa automatycznych skrzyń biegów- charakterystyka

Automatyczne skrzynie biegów mają ogromną przewagę nad skrzyniami manualnymi. Głównym powodem, dla którego się tak dzieje jest ograniczenie ingerencji człowieka. Wiele osób źle dostosowuje określony bieg do uzyskanej prędkości, co prowadzi do destrukcji skrzyni. W wersjach automatycznych jest całkiem inaczej- biegi zmieniają się samoistnie, a użytkownik wyznacza tylko i wyłącznie kierunek jazdy oraz postój. Dzięki tym aspektom regeneracja lub wymiana skrzyni następuje niezwykle rzadko- zazwyczaj ze względów wiekowych.

Przed ostatecznym zepsuciem się skrzyni automatycznej pojawiają się następujące objawy:

  • Brak możliwości załączenia biegu wstecznego
  • Charakterystyczne szarpanie przy zmianie przełożenia
  • Brak możliwości uzyskania wyższych biegów
  • Rozłączanie napędu
  • Wycie, dochodzące ze skrzyni biegów

Naprawa automatycznych skrzyń biegów- odpowiedni serwis

Jeśli skrzynia automatyczna nie zepsuje się całkowicie, warto ją oddać do regeneracji. Wycieki oleju, uszkodzenie sterownika hydraulicznego lub zużycie tłoków oraz pierścieni to elementy, które można naprawić, wykluczając ostateczność czyli wymianę. Naprawa automatycznych skrzyń biegów może być procesem bardzo szybkim. Warto pamiętać o oddaniu pojazdu do wysokojakościowego salonu, który poradzi sobie z każdym uchybieniem.

Autojózefów to miejsce, które specjalizuje się w serwisie automatycznych skrzyń biegów. Swoje wysokie preferencje zawdzięcza długiemu okresowi doświadczenia. Jest to niezwykle ważny element, ponieważ wiele warsztatów posiada niewykwalifikowanych pracowników, którzy nieumiejętnie podejmują pracę, narażając klienta na niepotrzebne koszty. Auto serwis w Józefowie daje pisemną gwarancję na jakość świadczonych usług na określony czas, bez limitu wykonanych kilometrów. Ponadto oferują holowanie do 50 kilometrów oraz skorzystanie z diagnostyki komputerowej całkowicie za darmo. Wszystkie możliwości sprawiają, że to miejsce zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Warto również zwrócić uwagę na czas naprawy usterki. Przeciętny okres serwisowania w Autojozefów wynosi od 3 do 5 dni. Po wcześniejszym umówieniu jest to 1 dzień roboczy. Dzięki temu nie trzeba załatwiać samochodu zastępczego.

Decydując się na naprawę w renomowanym salonie masz gwarancję dobrze wykonanej pracy, dzięki której w najbliższym czasie nie pojawią się żadne jakiekolwiek usterki. Jeśli zauważyłeś jakikolwiek z wyżej wymienionych objawów, warto zainteresować się regeneracją skrzyni. Bezpieczeństwo w czasie jazdy to niezmiernie ważny aspekt.