Cellulit to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się kobiety. To nie tylko kwestie estetyczne, ale również powód ogólnie pojętego złego samopoczucia. Z pomocą przychodzą specjalne kosmetyki antycellulitowe. Sprawdź, czym tak naprawdę są, jakie wykazują działanie oraz jak wybrać najlepszy krem na cellulit.

Kosmetyki antycellulitowe – dla kogo są przeznaczone i jak działają?

Po antycellulitowe kremy powinien sięgnąć każdy, kto boryka się z problemem nieestetycznie prezentującego się cellulitu. Chcąc wybrać najlepsze kremy na cellulit, nie trzeba koniecznie skonsultować się z lekarzem. Wybór można także przeprowadzić w zupełności samodzielnie, kierując się składem, a także opiniami. Kremy antycellulitowe możesz znaleźć między innymi w drogeriach stacjonarnych lub internetowych. Wykazują one działanie rozgrzewające, poprawiając krążenie krwi, a tym samym przyspieszając przemianę materii w tkankach. To z kolei wspomaga aktywne usuwanie nadmiaru płynu, wygładzając i uelastyczniając skórę.

Krem na cellulit a stosowanie – o tym koniecznie powinnaś wiedzieć!

Stosując krem antycellulitowy, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, nie powinnaś go łączyć z wieloma innymi kosmetykami, gdyż zaburza to jego prawidłowe działanie. W tym przypadku jednak doskonale sprawdza się kremy i balsamy nawilżające czy dodatkowo ujędrniające skórę. Co więcej, kremy antycellulitowe wykazują różnorodne działanie na poszczególne partie ciała. Z tego też powodu, inny kosmetyk wybierzemy na uda a inny – na biust. Jeśli chodzi natomiast o efekty, nawet w przypadku najlepszych kremów na cellulit, pierwsze z nich zauważalne są dopiero po upływie kilku tygodni od rozpoczęcia kuracji. Cellulit zaczyna stopniowo zanikać, stając się mniej widoczny, a skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Kremy antycellulitowe Vialise – postaw na najwyższą jakość

Jeśli chodzi o antycellulitowe kremy, w tek kategorii stanowczo wyróżnia się serum od Vialise. To, co wyróżnia ten specyfik, to przede wszystkim naturalny skład, skuteczne, ale jednocześnie bezpieczne działanie, a także komfortowa aplikacja.

Zdrowy tryb życia kluczem do walki z cellulitem

Należy jednak pamiętać, iż nawet najlepszy krem na cellulit nie sprawdzi się w przypadku, gdy nie będziemy prowadzić aktywnego trybu życia. Postaw przede wszystkim na:

  • zbilansowaną dietę, pełną niezbędnych witamin i minerałów
  • regularną aktywność fizyczną
  • rezygnację z używek
  • picie co najmniej dwóch litrów wody każdego dnia

FAQ

1. Czym tak naprawdę jest cellulit?
Cellulit objawia się nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej.
2. Jakie produkty należy spożywać, chcąc skutecznie zwalczyć cellulit?
Dieta antycellulitowa to przede wszystkim owoce, warzywa, a także jaja i zdrowe tłuszcze oraz węglowodany. Zrezygnować natomiast należy z nadmiernej ilości soli, zastępując ją przyprawami, takimi jak pieprz czarny, bazylia czy tymianek.
3. Jakie wyróżniamy rodzaje cellulitu?
Wyróżniamy cellulit wody oraz cellulit tłuszczowy. Przyczyną pierwszego z nich jest zaburzone krążenie krwi i limfy, natomiast drugi występuje głównie u osób, prowadzących siedzący tryb życia.