Kuchnia to zaraz po salonie jedno z najczęściej eksploatowanych pomieszczeń domu, szczególnie jeżeli lubimy gotować i zamiast przetworzonej i gotowej żywności stawiamy na wartościowe i zdrowe posiłki. To właśnie dlatego powinna być funkcjonalna, aby wszystkie czynności związane z gotowaniem przebiegały sprawnie, a sprzątanie po kulinarnych przygodach było szybkie i łatwe.

Odpowiednie ustawienie mebli

Bez względu na to ile mamy przestrzeni kuchennej do zagospodarowania, warto pamiętać o tym, aby blat, zlew i kuchenka były blisko siebie. Miejsce robocze powinno ułatwiać poruszanie się od blatu do zlewu lub do kuchenki. W wielu źródłach aranżacyjnych przeczytamy o kompozycji trójkąta: lodówka, blat, zlew, blat i kuchenka, opcjonalnym może być umieszczenie zlewu lub kuchenki po przeciwnej stronie. Nie w każdej kuchni będziemy jednak mieć taką możliwość, o wiele łatwiej połączyć w jednej linii zlew i kuchenkę blatem roboczym. To ułatwia nie tylko gotowanie ale i sprzątanie po przygotowaniu potraw.

Funkcjonalne dekoracje ścian kuchennych

Co raz rzadziej we współczesnych kuchniach widuje się na ścianach kafelki. W ich miejsce właściciele wybierają betonowe płyty, szkło lub fototapetę. Fototapeta do kuchni https://tappy.pl/oferta/fototapety-do-kuchni/ bardzo często zostaje zabezpieczona szybą, szkłem hartowanym lub plexą, jednak dobrze dobrana z wysokiej jakości materiału nie potrzebuje dodatkowych środków zabezpieczających. Ponadto fototapeta potrafi odmienić wnętrze nie do poznania i nadać kuchni niepowtarzalnego charakteru. To też świetna i o wiele tańsza alternatywa dla osób, które pragną imitacji ceglanych lub marmurowych ścian.

Jaka fototapeta kuchenna będzie idealna?

Poza motywem, który zawsze będzie kwestią indywidualną i uzależniona od gustu, warto wybierać fototapety, które odznaczają się:

  • wysoką odpornością na ścieranie, obcowanie z wilgocią i wodą
  • posiadają atesty bezpieczeństwa i nie są szkodliwe dla zdrowia
  • nie są łatwopalne – to szczególnie istotne gdy chcemy umieścić wydruk w pobliżu kuchenki
  • posiadają wysoką gramaturę i są odporne na uszkodzenia, zarysowania i pęknięcia, a dodatkowo przepuszczają powietrze i pozwalają ścianom oddychać

Te i inne fototapety z przeznaczeniem do kuchni znajdziemy w sklepie internetowym Tappy. Jednym z podłoży, na którym dokonuje się wydruków do kuchni są te winylowe na flizelinie strukturalne fototapety BRUSH. Ich gramatura sięga 360 gram, posiada strukturę canvas emitującą obraz, a przy tym zachowuje właściwości wodoodporne i posiada atesty bezpieczeństwa: M1 niepalności i B1 trudnopalności.