Każdego roku wiele osób zadaje sobie pytanie: lepiej kupić węgiel workowany czy kupowany luzem? Wybór nie należy do najłatwiejszych, decyzja jednak w tej kwestii jest jedna – ekogroszek pakowany. Wynika to zarówno z kwestii wygody przechowywania oraz zachowania porządku w kotłowni, jak również z oszczędności. Wielu osobom wydaje się, że kupując opał sprzedawany luzem w niższej cenie, robią świetny interes. To jednak wyłącznie pozorna oszczędność, która przynosi dodatkowo więcej problemów, niż pożytku.

Dlaczego warto korzystać z ekogroszku workowanego?

Na początku warto zwrócić uwagę na ogólne zalety ekogroszku pakowanego. Przede wszystkim jest to materiał o wysokiej wartości opałowej, o ile wybiera się produkt dobrej jakości. Oznacza to, że zużywa się go mniej niż gorszej klasy opałów, aby otrzymać taką samą ilość energii. Jakie to ma znaczenie dla użytkownika? To czysta oszczędność, bo kupuje się mniej produktu, nie wydając na niego ogromnych kwot.

Kolejnym argumentem przemawiającym za ekogroszkiem workowanym jest fakt, że jest on ekologiczny i tańszy od innych źródeł energii, przyjaznych środowisku. Osoby sięgające po dobrej jakości ekogroszek mogą liczyć na to, że podczas procesu spalania uwalniają do środowiska mniej szkodliwych substancji, co jest dobre dla planety i zdrowia nas wszystkich.

Co jest lepsze: węgiel w workach czy luzem?

Czas przyjrzeć się różnicy między węglem workowanym, a takim sprzedawanym luzem. Jak zostało wspomniane na początku, wiele osób decyduje się na to drugie rozwiązanie, ponieważ często oferowane jest w niższej cenie. Wizja pozornej oszczędności jest kusząca, opcja pakowana jednak niesie ze sobą zdecydowanie więcej korzyści.

Węgiel workowany to wygoda i porządek

Przede wszystkim ekogroszek workowany to wygoda i łatwość przechowywania. Trwałe worki pozwalają na układanie dużej ilości produktów na małej powierzchni i to bez bałaganu wokół.

To idealne rozwiązanie do małych kotłowni, w których nie ma miejsca na przechowywanie góry rozsypującego się węgla pozostawionego luzem. Co więcej, węgiel w workach jest łatwy w transporcie. Nie brudzi podwórka, można go przenosić bez większych problemów, a nawet zostawić na świeżym powietrzu i nic złego się z nim nie stanie.

Opał trzymany luzem o wiele szybciej wietrzeje i traci swoje właściwości. Powstają spieki i maleje jego kaloryczność, co wiąże się z koniecznością spalania większych ilości produktu. To prowadzi zaś do wydawania większej ilości pieniędzy, a cena zamówienia zaczyna rosnąć. Taki obrót sprawy z pewnością nie spodoba się zwolennikom oszczędności, a to dopiero część wad węgla kupowanego luzem.

Ekogroszek w workach ma jednak o wiele więcej zalet, niż tylko możliwość zachowania porządku, czystość, oszczędność i wygoda przechowywania. Jeszcze więcej przeczytać o nim można tutaj: https://grzejemnieto.pl/wegiel-workowany-dlaczego-jest-lepszy-niz-ten-sprzedawany-luzem/.

Ekogroszek w workach a kwestia oszczędności

Węgiel w workach zwykle kosztuje nieco więcej od produktów sprzedawanych luzem, w ostatecznym rozrachunku jednak można nawet na nim zaoszczędzić. Dzieje się tak, bowiem nie workowane produkty przez około 2 miesiące mogą stracić do 30% swojej kaloryczności.

Workowanie chroni przed utratą kaloryczności

Rozwiązania pakowane są natomiast chronione przed wpływem czynników zewnętrznych, a szczelne worki pozwalają na ich przechowywanie przez długi czas. Co więcej, opakowania zawierają dokładne parametry produktów, które się w nich znajdują. Na ich podstawie możliwe jest nawet zgłoszenie reklamacji u sprzedawcy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Worek ekogroszku to także gwarancja odpowiedniej wagi, bo każde opakowanie jest sprawdzane na atestowanych wagach elektronicznych. Dokładność sięga tu nawet 0,5 kg, klient nie odbiera więc towaru „na oko”, tak jak w przypadku opału luźnego, którego łącznej wagi nie da się sprawdzić po dostarczeniu na miejsce.

Pojedyncze worki w każdym momencie można zważyć samemu i przekonać się, czy ich zawartość odpowiada zamówieniu. To również oszczędność, bowiem opał zwykle kupowany jest na cały sezon z góry.

Połączenie utraty jego kaloryczności z nieodpowiednią wagą produktu luźnego skutkować może koniecznością późniejszego dokupienia brakujących kilogramów. Jeśli stanie się to w szczycie sezonu, to najczęściej sprzedawane będą też już po zdecydowanie wyższych cenach.

Świadomy zakup ekogroszku pakowanego

Zakup worka ekogroszku to ogromne zyski na wielu różnych polach. Użytkownik oszczędza czas na transporcie i układaniu opału, a także na sprzątaniu podwórka po ogromnej stercie luźnego produktu, który wszystko pokrywa pyłem. Ponadto worki można wygodnie przechowywać nawet na stosunkowo małej powierzchni, bo da się je wygodnie układać jeden na drugim, bez robienia niepotrzebnego bałaganu wokół.

Głównym argumentem przemawiającym za ekogroszkiem workowanym są jednak oszczędności. Choć węgiel luzem kosztuje mniej, to błyskawicznie traci swoją kaloryczność, wietrzeje, a nieuczciwy sprzedawca może próbować oszukiwać na jego wadze. Wszystko to prowadzi do kolejnych wydatków, których w przypadku ekogroszku pakowanego można łatwo uniknąć.