Hifu w Gdańsku to jeden z zabiegów, który cieszy się coraz większą popularnością. To sposób na lifting twarzy, ale bez użycia skalpela. Jako bezinwazyjny zabieg jest całkowicie bezpieczny i można go wykonać na niemal całym obszarze ciała. Nie wymaga przygotowania ani znieczulenia czy rekonwalescencji. Jak dokładnie wygląda i kiedy warto się na niego zdecydować?

Zabieg HIFU w Gdańsku – dla kogo przeznaczony?

Wykonanie zabiegu jest wskazane w następujących przypadkach:

  • wiotka skóra twarzy lub ciała,
  • tzw. podwójny podbródek,
  • lifting ciała,
  • nadmiar skóry po nagłej utracie wagi,
  • przeciwdziałanie utracie jędrności skóry,
  • lifting twarzy i szyi,
  • redukcja zmarszczek.

Sprawdź jak wygląda zabieg HIFU Ultraformer Gdańsk w Clinica Cosmetologica:

Zabieg HIFU – przeciwwskazania

Mimo swojej skuteczności zabieg HIFU nie może być wykonywany u wszystkich pacjentów. Podstawowym przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią, a także choroby nowotworowe. Zabieg nie jest również wykonywany u osób z opryszczką, infekcją bakteryjną i wirusową, które występują w obszarze zabiegowym. Przeciwwskazaniem jest także rozrusznik serca.

Zabieg HIFU – jak wygląda i na czym polega?

Zabieg z użyciem technologii HIFU rozpoczyna się od aplikacji specjalnego żelu, który przyspiesza wnikanie fal dźwiękowych produkowanych przez maszynę w głąb skóry. Następnie aplikowana jest do skóry głowica, która wytwarza ultradźwięki. Zabieg jest prowadzony przez lekarza lub kosmetologa, zajmuje około 60 minut, co zależy głównie od miejsca zabiegowego.

Zabieg HIFU – efekty zabiegu

Aby zwiększyć efektywność zabiegu, rekomendowane jest wykonanie ich pełnej serii. W wielu przypadkach widoczną zmianę można zauważyć już po pierwszym zabiegu. U osób, które mają wiotką skórą stosuje się do 3 zabiegów, z utrzymaniem minimum miesięcznego odstępu między następnymi wizytami. Ostateczny efekt działania zabiegu widoczny jest jednak po upływie około 2-3 miesięcy. Co więcej, rezultaty zabiegu mogą się utrzymywać nawet do 5 lat.

Zabieg powoduje wiele korzystnych efektów, w tym przede wszystkim zagęszczenie skóry, poprawę napięcia i elastyczności. Ponadto przyspiesza regenerację kolagenu, redukcję zmarszczek, drugiego podbródka i tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała i twarzy. Zabieg HIFU wpływa także korzystnie na poprawę owalu twarzy, odmłodzenie skóry, ujędrnienie skóry. Opóźnia procesy starzenia, podnosi opadające części twarzy (np. powieki), ogranicza widoczność i spłyca rozstępy, przebarwienia, blizny. Widocznie odmładza skórę.

Wiele osób zastanawia się, czy zabieg jest bolesny? Specjaliści są zgodni, że odczucia są kwestią indywidualną, co więcej- uzależnioną od obszaru zabiegowego. To oznacza, że poziom bólu może różnić się w zależności od miejsca, w którym wykonywany jest zabieg. Niemniej jednak, dyskomfort jest bardzo mały lub w ogóle nie występują. Najczęściej pacjenci wskazują na odczuwanie delikatnego ciepła lub pieczenia. Nowoczesna technologia HIFU Ultraformer zapewnia wysoki komfort podczas wykonywanego zabiegu, a zastosowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że nie wymaga użycia znieczulenia.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja po zabiegu?

Po każdym zabiegu specjalista omawia z pacjentem zasady pielęgnacji skóry, które pomagają podtrzymać uzyskany podczas zabiegu efekt. Kluczowa jest właściwa ochrona przeciwsłoneczna. W związku z tym przez kilka dni po zakończonym zabiegu przed wyjściem na zewnątrz należy obligatoryjnie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Dodatkowo należy zapewnić skórze po zabiegu właściwe nawilżenie, dlatego niezbędny jest odpowiedni krem nawilżający.

Zabieg HIFU – skutki uboczne

Zabieg jest nieinwazyjny i bardzo bezpieczny, a ewentualne skutki uboczne mogą wystąpić tylko wtedy, gdy osoba przeprowadzająca zabieg ma niewystarczającą wiedzę, dlatego zaleca, aby zabieg HIFU w Gdańsku wykonywać tylko w sprawdzonych placówkach. Niewłaściwa obsługa urządzenia zabiegowego może doprowadzić nawet do uszkodzenia nerwów czy tkanki tłuszczowej, a nawet poparzeń kości. Przestrogą powinny być niskie ceny zabiegów.

Podsumowanie

Podsumowując, zabieg HIFU wykazuje szereg korzystnych działań na skórę, jednak przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu, należy umówić się na konsultację i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.