Mogą być w wielu miejscach. Muszą mieć odpowiednie warunki do kwitnienia. W cieniu, słońcu, w pomieszczeniu i na zewnątrz. Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

Dom – parapet, półki, stół, balkon

W domu, mieszkaniu wiele osób chce mieć rośliny. Nie zawsze udaje się je zachować na dłużej. Przyczyną może być nieodpowiednie miejsce. Kwiaty muszą mieć stanowisko słoneczne, półcień, cień. Nie mogą im żółknąć liście i inne elementy. Warto się tym zainteresować, żeby nie zaszkodzić kwiatom. Do wyboru jest parapet i to na nim mogą być postawione kwiaty. Mogą także być na półce, na której zmieści się kilka doniczek. Balkon to również dobre miejsce na doniczki wiszące i nie tylko. Wszystko zależy od tego, czy świeci tam słońce przez większą część dnia, czy jest cień. Należy wybrać rośliny dostosowane do warunków na balkonie.

Biuro

W firmach z różnych branż mogą stać kwiaty w mniejszych lub większych doniczkach. Na korytarzach zmieszczą się wielkie doniczki ozdobne i przyciągające wzrok odwiedzających. Na biurkach pracowników mniejsze. Kwiaty będą ozdobą biura. Pomieszczenie będzie się lepiej prezentowało. Praca we wnętrzu, w którym są rośliny, jest przyjemnością. Są one ładnym dodatkiem. Patrzenie na nie w ciągu dnia jest korzystne dla zdrowia i motywacji.

W mieście

Mogą to być łąki kwiatowe większe lub mniejsze. Nie zawsze w centrum miasta, ale na obrzeżach. Kolorowe kwiaty przyciągną wzrok turystów i mieszkańców. Dzięki temu krajobraz będzie ładniejszy. Trzeba sadzić jak najwięcej, bo brakuje zieleni i kwiatów w zielonej trawie.

W parkach

Tam chodzi wiele osób z dziećmi i nie tylko. Ludzie biegają, jadą rowerem, spacerują z psem i nie tylko. Różne gatunki kwiatów mogą rosnąć w słońcu, cieniu. W parkach jest wiele przestrzeni do wykorzystania. Ważne są także drzewa, które są atrakcyjne wizualnie. Ładnie kwitną kasztany, drzewa owocowe.

Na działce

Mając własny teren zielony, można pomyśleć o jego zagospodarowaniu. Działkę można mieć w mieście oraz na wsi. Wszędzie, gdzie jest to możliwe. Warto zasadzić kwiaty i drzewa na swoim terenie. Potem taką ładną działkę można korzystnie sprzedać wraz z domem.

Jak widać, jest wiele miejsc do posadzenia i postawienia kwiatów. Większość osób wybierze coś dla siebie. W mieście również można odnowić zieleń lub zrobić nowe tereny.