Zanim zaczniesz szukać nowej pracy, możesz dowiedzieć się, jakie opcje masz do dyspozycji w celu ułatwienia wyszukiwania. Gdy poświęcisz trochę czasu na dopracowanie swojego CV, spróbuj wyszukać oferty online, odwiedzając stronę „Praca” na stronach internetowych różnych firm lub przeglądając różne strony z ofertami pracy. Uczestnictwo w targach pracy i nawiązywanie kontaktów z innymi specjalistami może również zwiększyć Twoje szanse na wejście na nową dziedzinę.

Odwiedź stronę „Praca” konkretnej firmy, dla której chcesz pracować.
Wiele firm pozwoli potencjalnym pracownikom ubiegać się o stanowisko online – czasem nawet jeśli obecnie nie zatrudniają. Złożenie wniosku przez Internet informuje firmę, że odszukałeś ją bezpośrednio, co może dać przewagę nad innymi wnioskodawcami.

Skontaktuj się z pracownikami, jeśli chcesz wiedzieć, jak to jest pracować w konkretnej firmie. Zanim ubiegasz się o pracę, warto porozmawiać z obecnymi i byłymi pracownikami, aby poprosić ich o doświadczenie w pracy w tym miejscu. Możesz również przejrzeć recenzje pracowników na różnych portalach internetowych

Korzystaj ze stron internetowych o poszukiwaniu pracy, aby uzyskać szeroki przegląd dostępnych stanowisk. Witryny te umożliwiają wyszukiwanie według tytułu, kategorii, słowa kluczowego, lokalizacji, a nawet wynagrodzenia. Niektóre oferują nawet artykuły z poradami, jak znaleźć lub zmienić pracę. Każdego dnia na takich portalach publikowane są tysiące ofert pracy, więc warto często do nich zaglądać.

Opublikuj swoje CV w różnych witrynach z ofertami pracy, które odwiedzasz, aby pracodawcy mogli łatwiej cię wyśledzić.
Szukaj ofert pracy, które sprawiają, że czujesz energię. Zaufaj swojemu instynktowi i intuicji, gdy patrzysz na oferty pracy. Jeśli nie jesteś podekscytowany pracą, prawdopodobnie nie będzie praca, w której będziesz dobrze się czuł.

Wyszukaj konkretne oferty pracy w Twojej okolicy, aby zawęzić wyniki. Wpisz tytuł swojego wymarzonego stanowiska pracy oraz nazwę swojego miasta w wyszukiwarce i zobacz, co się pojawi. Oprócz kilku bardziej znanych ofert, możesz również otrzymać listę stron internetowych i ogłoszeń, których jeszcze nie przeglądałeś.

Spróbuj zawęzić wyszukiwanie za pomocą bardziej szczegółowych słów kluczowych, aby znaleźć jeszcze bardziej obiecujące wyniki.