Latem warto zabezpieczyć okna, by żadni niechciani lokatorzy nie dostali się do środka. To ważne przede wszystkim wtedy, gdy w domu są małe dzieci i obawiamy się szerszeni lub os. Warto wówczas zdecydować się na nowoczesne moskitiery, by nie dopuścić do wlatywania insektów do domu. Jakie moskitiery na okna wybrać?

Dlaczego warto mieć moskitiery?

Moskitiera w oknie zabezpiecza nas przed insektami i umożliwia nam komfortowe życie w sezonie letnim, gdy komary i muchy uprzykrzają codzienność. Moskitiery na okno tarasowe są z kolei wielkim udogodnieniem, gdy chcemy mocno przewietrzyć całe mieszkanie bez ryzyka, że jakiekolwiek owady dostaną się do środka. Sprawdzają się również wówczas, gdy organizujemy wieczorne przyjęcia na tarasie i często przemieszczamy się pomiędzy domem a ogrodem. W tym przypadku częściej wybieraną opcją są modele na magnes, które w przeciwieństwie do tych ramkowych, nie są rozwiązaniem stałym. 

Dla kogo moskitiery do okien?

Ich montaż jest możliwy niezależnie od wielkości okien. Moskitiery na duże okna sprawdzą się równie dobrze, jak na mniejsze. Dają one poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ponieważ nie obawiamy się wówczas insektów. Dodatkowo, co warto podkreślić, siatka jest estetyczna i praktycznie niewidoczna z oddali, dlatego nie mają wpływu na design pomieszczenia i nikt nie zwraca na ich obecność uwagi. Aby się przekonać, wystarczy przyjrzeć się moskitierom Clicky.  

Należy również docenić uniwersalny charakter tego akcesorium okiennego. Dlaczego? Możemy zamontować siatkę niemal na każde okno: w pokoju dziennym, dziecięcym, w kuchni, ale w sprzedaży dostępne są również moskitiery na okno tarasowe – jak wspomnieliśmy, warto wówczas wybrać modele na magnes, które ułatwiają przemieszczanie się. 

Moskitiera ramkowa z białym obramowaniem

Ważne, by wybrać odpowiedni kolor siatki. Jeśli zależy nam na jak najmniej widocznym sposobie zabezpieczenia okien, sięgnijmy po jaśniejszą wersję. Najczęściej wybieranym kolorem jest biały. Moskitiery montowane na drewnianej ramce mogą mieć różne kolory obramowania – mahoniowy i czarny to tylko niektóre z możliwych odcieni.

Jak przygotować się do montażu moskitiery?

Kluczem do sukcesu okazuje się odpowiednie zdjęcie miary okien. Zanim zamówimy moskitiery, musimy dokonać precyzyjnych obliczeń: najpierw należy zmierzyć szerokość okien, biorąc pod uwagę odległość od uszczelki do uszczelki. Następnie sprawdzamy wysokość okna, również mierzoną od uszczelki do uszczelki. Ważne jest także sprawdzenie głębokości profilu. Wszystkich niezbędnych informacji udzieli producent lub sprzedawca.  

Sposób montażu moskitier ramkowych jest prosty, a przy tym solidny. Dzięki temu przez bardzo długi czas możemy cieszyć się skutecznością siatek. Przede wszystkim moskitiery ramkowe są bardzo sztywne, a tworzywo, z którego siatkę wykonano, jest odporne na działanie warunków zewnętrznych, w tym wysokich i niskich temperatur oraz wilgoci. Moskitiery ramkowe pozwalają nam na wieloletnie użytkowanie i komfort każdego dnia. 

Moskitiera ramkowa zamontowana w oknie

Wady i zalety moskitiery 

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, czy warto zdecydować się na montaż moskitiery, weź pod uwagę fakt, że jest to wieloletnia inwestycja. Dodatkowo jaśniejsza wersja kolorystyczna moskitiery jest niemal niewidoczna. Ramkowe moskitiery cechuje niezwykła trwałość wykonania, a my mamy komfort psychiczny, bez nieproszonych gości w naszym domu.