Dbanie o piękny i zdrowy wygląd skóry wymaga regularności i konsekwencji w działaniu. Przeznaczenie jednego popołudnia w miesiącu na intensywne peelingi, maseczki, kremowania i masaże nie poprawi na dłuższą metę sytuacji naszej skóry. Jakie działania warto regularnie podejmować, by blask twojej skóry przykuwał uwagę innych i poprawiał twoje samopoczucie?

Regularnie i delikatnie złuszczaj twarz.

Kiedy skóra jest sucha i łuszcząca się, możemy ulec pokusie szorowania przy użyciu składników ściernych. Ale oprzyj siętej pokusie! Może to spowodować podrażnienie skóry, a nawet złamanie delikatnych naczyń włosowatych w skórze. Zamiast tego szukaj łagodnych, ale skutecznych, złuszczających składników, takich jak alfa-hydroksykwasy (AHA) znajdujące się w naturalnych kwasach owocowych.
Ćwicz regularnie. Ćwiczenia – takie jak uprawianie jogi lub bieganie – pomagają zwiększyć przepływ krwi do skóry, dzięki czemu są czyste i wolne od toksyn. Pomaga również zmniejszyć stres, który może mieć nieestetyczny wpływ na skórę.

Użyj codziennego kremu nawilżającego.

Bez względu na rodzaj skóry – sucha, tłusta, mieszana lub skłonna do trądziku – utrzymanie zdrowego bilansu nawilżenia jest niezwykle ważne. Właściwe nawilżenie pomaga zapobiegać wysuszeniu, łuszczeniu się skóry i utrzymuje komórki skóry w optymalnym stanie. Pomoże to zapobiec tworzeniu się drobnych linii i zmarszczek.

Pij dużo wody.

Woda pitna karmi skórę od wewnątrz, pomagając zachować jej miękkość i elastyczność. Wiadomo, że odwodnienie powoduje suchą i popękaną skórę. Ale czy wiesz, że może to również przyczynić się do powstawania ciemnych kręgów pod oczami i trądziku?

Używaj kremów z filtrem.

Zbyt dużo słońca może poważnie uszkodzić skórę. Nie tylko może ją wysuszyć, ale może również tworzyć szkodliwe wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania niepożądanych drobnych linii, zmarszczek i ciemnych plam. Filtr przeciwsłoneczny stanowi pierwszą linię obrony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i należy go zawsze nosić podczas dłuższych okresów nasłonecznienia.

Czytaj listę składników.

Spójrz na listę składników i unikaj produktów, które mają czerwoną flagę, toksyczne składniki, takie jak olej mineralny, parabeny, glikol propylenowy i sztuczny zapach. Zamiast tego szukaj produktów wykonanych z nietoksycznych, organicznych składników, które nie wyrządzają szkody skórze.