5 metod na skuteczną naukę słówek

Codzienne obowiązki skutecznie utrudniają nam znalezienie większej ilości czasu na naukę języka obcego. Samodzielna nauka, bądź odświeżanie nauczonego materiału bywa zadaniem niezwykle trudnym logistycznie. Obiecujemy sobie systematyczność, jednak im dalej w las, tym trudniej trzymać się swoich założeń. Ostatnio pojawia się jednak coraz więcej środków umożliwiających nam szybką naukę w drodze do pracy, czy w chwili przerwy. W artykule przedstawimy 5 metod na szybką i efektywną naukę języka – dokładniej naukę słówek:

Duolingo

Duolingo to platforma pozwalająca na naukę języka od podstaw. W języku polskim dostępna jest jedynie nauka angielskiego, jednak dla znających już ten język dostępne są różnorodne kursy w tym języku, od francuskiego, aż po esperanto. Kurs polega na rozwiązywaniu zadań po uprzednim zapoznaniem się z nowym materiałem. Możemy ustawiać sobie swoje dzienne cele, zbierać punkty i rywalizować ze znajomymi w rankingu, co często motywuje do wysilonej nauki. Nauka na duo lingo przychodzi bardzo łatwo, gdyż przypomina grę. Dostępna jest także w wersji aplikacji na telefon. Uczyć można się więc w każdym miejscu i czasie.

Noszenie ze sobą notesu na słówk

Kolejnym dobrym pomysłem jest noszenie malutkiego notesu w kieszeni, bądź w plecaku. W takim notesiku można zawsze zanotować nieznane nam słowo, którego chcielibyśmy się nauczyć. W ten sposób notować możemy różnorodne słowa, które napotykamy w różnych miejscach, a nasza nauka staje się bardziej efektywna.

Fiszki

Fiszki to malutkie karteczki, na których zapisuje się z jednej strony słówko obce, a po drugiej polskie tłumaczenie (czasem ze zdaniem, w którym można je użyć). Na rynku dostępnych jest wiele gotowych fiszek, jednak najlepsze efekty daje samodzielne wykonanie fiszek, gdyż już w trakcie ich wykonywania uczymy się słówek.

Memrise

Memrise to kolejna platforma, na której znaleźć można mnóstwo kursów, tym razem tworzonym przez użytkowników. Stworzyć możemy także własny kurs, ze słówek, których aktualnie się uczymy. Plusem memrisa jest solidny system powtórek i ustawianie dziennego celu. Aplikacja przypomni nam poprzez powiadomienie, gdy nie będziemy realizowali założonego celu.

Anki

Anki to darmowy program, który służy do tworzenia własnych komputerowych fiszek. Pozwala także na ich katalogowanie. Możemy dodawać do nich obrazki bądź komentarze – wszystko, co pomoże nam w zapamiętaniu danego słówka.

You might like

Dodaj komentarz