Ciężko kupić prezent niemowlakowi, który byłby w naszej ocenie idealny, bo maluch nie odwdzięczy się uśmiechem, nie powie dziękuję i nie będzie z radości skakał pod sufit. Wiele prezentów dla dzieci tuż po narodzinach kupuje się bardziej dla rodziców, albo dla maluchów na zaś.

Niemowlę około 3 miesiąca życia zaczyna już reagować na otocznie, nieco się ruszać, uśmiechać i machać kończynami – nie zawsze w konkretnym celu. To moment, żeby podarować maluchowi coś, co bardziej świadomie niż do tej pory będzie mógł dotknąć. W Bebetu.pl znaleźliśmy kilka świetnych pomysłów na prezent dla 3 miesięcznego niemowlaka i chętnie się nimi podzielimy.

Książeczka edukacyjna Wesołe podwórko Skip Hop

Nie bój się słowa edukacja w nazwie tego gadżetu, nie jest to bowiem prezent, z którym 3 miesięczne dziecko będzie uczyło się czytać lub liczyć. Książeczka w formie składanego domku, to sensoryczna zabawka, który wydaje miłe dla ucha dźwięki. Maluch może ją brać do rączek i oglądać umieszczone ilustracje, poznawać różne odgłosy, ale zabawkę można też powiesić nad łóżeczkiem w zasięgu rąk niemowlaka. Będzie to idealny prezent dla 3 miesięcznego niemowlaka, który z pewnością posłuży na kilka miesięcy zabawy.

Gryzak silikonowy z zawieszką Cookie Natural Black Loulou LOLLIPOP

Jako że w wieku 3 miesięcy wiele dzieci zaczyna już zjadać swoje ręce, warto pomyśleć o gryzaku, który z łatwością maluch chwyci w dłonie. Gryzak Loulou w pastelowych brązowo – szarych i czarnych barwach sprawdzi się jako prezent dla 3 miesięcznego chłopca. Dodatkowym atutem gryzakja jest możliwość przypięcia go do ubrania, więc nawet jeżeli wypadnie z rąk, to daleko nie ucieknie i dziecko ponownie może go chwycić.

Mata edukacyjna

Jeżeli Twój maluch w miarę stabilnie trzyma i podnosi główkę, przewraca się samodzielnie z brzuszka na plecy i odwrotnie, to mata będzie stanowić odpowiedni prezent dla 3 miesięcznego niemowlaka. Dziecko będzie mogło trącać drążki, umieszczone na nich zabawki czy grzechotki, słuchać dźwięków, albo podążać za wzrokiem za kolorowymi elementami z dźwiękiem. W bebetu.pl każda mata jest rewelacyjna, solidnie wykonana i z pewnością zadowoli każdego malucha bez względu na płeć. Może być to prezent dla 3 miesięcznego chłopca, albo dziewczynki w tym samym wieku, który zajmie niemowlę w momencie, kiedy rodzice będą potrzebować chwili dla siebie.