Zabieg Hifu to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wynika to z jego wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa, gdyż nie wymaga użycia skalpela. Do zabiegu wykorzystywane są tylko i wyłącznie ultradźwięki przyczyniające się do poprawy napięcia i elastyczności skóry. Dzięki Hifu możliwe jest zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to nowoczesna metoda, która niesie ze sobą minimalne ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań, a pierwsze efekty zabiegu są zauważalne nawet po jednej wizycie

Czym jest Hifu?

Hifu z ang. High-intensity focused ultrasoud polega na wykorzystaniu skupionej wiązki fal ultradźwiękowych mających duży zasięg. Ta skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej oddziałuje tylko i wyłącznie na wybrany obszar ciała. W wyniku jej działania dochodzi do pobudzenia ruchu oraz tarcia komórek, co skutkuje generowaniem ciepła i wystąpienia niewielkich oparzeń wewnątrz tkanek. Dzięki temu pod skórą zostają pobudzone procesy odnowy i regeneracji. Podczas zabiegu fale ultradźwiękowe przechodzą aż do głębszych warstw skóry, jednak nie naruszają warstwy naskórkowej. Zabieg wykonuje się najczęściej na twarzy i szyi, gdyż przyczynia się do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastyny. W wyniku tego skóra na twarzy staje się gładsza, poprawia się jej napięcie, elastyczność, a zmarszczki zostają spłycone. Wśród gabinetów medycyny estetycznej wykonujących zabiegi HIFU we Wrocławiu warto zapoznać się z ofertą Medeste Clinic.

Zabieg Hifu przyczynia się do poprawy owalu twarzy, a ponadto opóźnia procesy starzenia się skóry. Polecany jest osobom chcącym zniwelować problem opadających policzków, a także usunąć rozstępy i blizny. popularność tego zabiegu wynika z jego wysokiej skuteczności. Już po jednej wizycie pacjent z pewnością zauważy poprawę kondycji jego skóry, jednak na uzyskanie ostatecznych efektów należy poczekać około 90 dni, gdyż w tym czasie zakończy się proces polegający na regeneracji i produkcji nowego kolagenu. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu lekarz smaruje skórę pacjenta żelem, następnie przykłada urządzenie emitujące wcześniej wspomniane ultradźwięki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Hifu?

Zabieg skierowany jest dla pacjentów chcących wykonać lifting skóry twarzy i szyi. Zdarza się, że jest on wykonywany na innym obszary tj. brzuch, pośladki, talia, ramiona, piersi, uda, a także kolana. Hifu przynosi rewelacyjne efekty w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzięki temu pozwala wymodelować sylwetkę, a ponadto koryguje i likwiduje rozstępy, przebarwienia, a także nieestettycznie wyglądające blizny. Bardzo często Hifu jest wykonywane u kobiet będących po porodzie, którym zależy na poprawie kondycji zwiotczałej skóry lub u pacjentów, u których nastąpiła duża utrata masy ciała.

Ważne jest, aby Hifu było wykonywane jedynie w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, ponieważ urządzenie musi być obsługiwanie jedyne przez doświadczone i wykwalifikowane osoby, ponieważ w przypadku, gdy głębokość zabiegu zostanie nieodpowiednio dobrana, może dojść do poparzenia kości.