Okres letni w szczególności sprzyja rozważaniom dotyczącym tego, jaką metodę usuwania zbędnego owłosienia najlepiej wybrać. Oprócz najbardziej klasycznego golenia nóg, pach i innych części ciała – wskazać można również różnego rodzaju depilacje. Na co się zdecydować?

Depilacja woskiem – tak czy nie?

Wśród dość popularnych metod usuwania zbędnego owłosienia można wskazać depilację woskiem. Zabieg ten można wykonać w domu lub gabinecie kosmetycznym. Bez względu na wybraną lokalizację, należy liczyć się z tym, że metoda tego rodzaju nie jest odpowiednia dla każdego.

Przede wszystkim, wosk może podrażniać i uczulać. Choć jest to bardzo rzadko spotykane – taka sytuacja może mieć miejsce. Osoby o szczególnie wrażliwej skórze nie powinny eksponować depilowanych części ciała na światło słoneczne przez kilka dni. Dodatkowo, odpowiednie wykonanie tego zabiegu w domowych warunkach może nie być możliwe, a w gabinecie kosmetycznym należy słono zapłacić za te kilka chwil „przyjemności”.

Usuwanie zbędnego owłosienia depilatorem

Drugą z metod, które można zastosować, jest samodzielna depilacja za pomocą specjalnego urządzenia. Ta technika jest zdecydowanie lepszym wyborem w wielu aspektach. Po pierwsze, nawet dobry depilator kosztuje w ostatecznym rozrachunku znacznie mniej niż ciągłe ponawianie usuwania zbędnego owłosienia u kosmetyczki. Po drugie – ryzyko podrażnień z jego użyciem jest znacznie mniejsze, bowiem nie wykorzystujemy tutaj żadnych nagrzanych substancji.

Zastanawiasz się jaki depilator wybrać? ->> sprawdź https://najlepszy-ranking.pl/depilatory/

W nim zebrano najlepsze urządzenia, które zapewnią Ci odpowiednio wykonany zabieg. Są bezpieczne, nowoczesne i zaawansowane technologicznie, dzięki czemu z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagające użytkowniczki.

W przypadku depilacji woskiem, istnieje spore ryzyko, że włoski zostaną tylko oberwane – i wówczas odrosną bardzo szybko (właściwie niewiele wolniej niż gdy po prostu ogolimy się maszynką). Natomiast żaden dobry depilator nie doprowadzi do takiej sytuacji. Poszczególne włoski są wyrywane z użyciem niewielkich pincet, dzięki czemu czas ich odrastania jest maksymalnie wydłużony. Dodatkowo, jeśli okaże się, że jakieś miejsca na skórze przez przypadek nie zostały dokładnie wydepilowane – zabiegu z użyciem wosku nie powinnaś ponawiać na przykład w ciągu kilku godzin z uwagi na ogromne ryzyko wystąpienia podrażnień. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by znowu użyć depilatora; tego rodzaju urządzenie nie podrażnia skóry, bo po prostu jej nie dotyka.