Dla wielu firm to data graniczna eksploatacji laptopa służbowego. Często ten okres jest krótszy. Zwłaszcza kiedy pojawia się potrzeba wymiany na lepsze, wydajniejsze a niekiedy ładniejsze urządzenie. Co z niepotrzebnymi laptopami pracowników? czy jedyne wyjście to recykling? Absolutnie NIE !

Audyt i inwentaryzacja:

Zanim zdecydujemy co zrobić z niepotrzebnymi w firmie laptopami ustalmy co mamy. Modele, podstawowe parametry: RAM, procesor, matryca i karta graficzna, unikalne, wartościowe wyposażenie. istotny będzie również ich stan techniczny. Warto poddać je audytowi. Specjalne oprogramowanie służące do weryfikacji dokładnie określi stan podzespołów, oprogramowanie, wskaże możliwe uszkodzenia lub braki. Istotna będzie również ocena stanu wizualnego laptopa. To bardzo ważne zwłaszcza przy określaniu możliwej wartości. Im więcej zarysować, mechanicznych uszkodzeń obudowy, braków tym niższa cena. Szczegóły będą mocno wpływać na wartość używanego laptopa. Jeżeli więc chcemy realnie ją oszacować warto to sprawdzić. Unikniemy późniejszych komplikacji przy sprzedaży. Sklepy bowiem dzielą je na kategorie i dlatego cena jest różna. Przykładem takiego sklepu jest AMSO Komputery poleasingowe Warszawa

Wyczyszczenie dysków z danych wrażliwych firmy!

to szczególnie istotne działanie zwłaszcza w kontekście późniejszej odpowiedzialności za wyciek danych sensytywnych firmy. Laptopy to nierzadko przenośnie bazy danych, plików i dokumentów dotyczących klientów oraz pracowników firmy. Wiele z nich nigdy nie powinno trafić w niepowołane ręce – to byłoby przestępstwo! Trzeba więc zadbać by każdy dysk został poprawnie wyczyszczony. Optymalnym rozwiązaniem jest programowe nadpisywanie danych wrażliwych. Lepiej zlecić to zadanie firmie zewnętrznej, która posiada narzędzia i wiedzę jak to zrobić najlepiej. Nadpisywanie zwykle oznacza czas i zakup licencjonowanego oprogramowania. Koszt nadpisania dysku może się okazać znikomy biorąc pod uwagę koszt czasu i nakłady pracy zespołów firmy rodzimych związane z realizacja zadań. AMSO Komputery poleasingowe.

5 letni laptop może być przydatny?

Zdecydowanie tak. Kilkuletnie urządzenia nie są może nowinkami technologicznymi jednak nadal posiadają pełną wydajność i znajdą zastosowanie w wielu zadaniach. Aktualnie wiele firm zainteresowanych jest zakupem używanego sprzętu komputerowego. To nie tylko oszczędność pieniędzy ale również optymalne rozwiązanie. Działy produkcyjne, firmy realizujące zadania wymagają podstawowych parametrów potrzebują urządzenia, które będzie działać w często dalekich od biurowych warunkach. Nie muszą “wyglądać” ważne by działały wydajnie. Nie będa realizować zaawansowanych działań programistycznych wystarczy, że pozwolą stale używać jednej aplikacji czy programu.

Eco IT

coraz częściej firmy i indywidualni nabywcy poszukują urządzeń używanych by praktycznie wdrażać zasadę 3R tj: reuse, reduce i recycling. Zakup laptopa jest dla niech nie tylko kwestią potrzeby ale również świadomym wyborem optymalnych dla środowiska rozwiązań.