Kiedy kończy się zima i przychodzą, pierwsze ciepłe dni w Polsce niezmiennie od wielu lat zaczyna się sezon grillowy. Każdy szanujący się Polak, choć raz w ciągu wiosny czy lata uczestniczy „w grillu” i zjada potrawy na nim przygotowane. Skąd w Polakach ta miłość do grilla? Czy produkty domowej produkcji nadają się do grillowania? Czym jest wilk do mięsa? Przeczytaj!

Czar grillowania, czyli skąd ta miłość?

Tak jak wcześniej napisałam, Polacy kochają grilla, ale właściwie, dlaczego, tak jest? Powodów jest całkiem sporo. Jeden z nich jest zupełnie prozaiczny: bo jest po prostu pysznie. Aromatyczne kiełbasy czy soczysta karkówka to już standard na grillowym stole, ale też coraz częściej eksperymentujemy i na ruszcie pojawiają się ryby, warzywa czy sery. Posiłki są dzięki temu bardziej zróżnicowane, a co za tym idzie jeszcze smaczniejsze. Kolejny powód to, że jest szybko i łatwo. Mimo że pozornie wydaję się, że grillowanie to mnóstwo zachodu paradoksalnie jest to prosta i szybka metoda przyrządzania posiłków. W dodatku nie potrzeba do niej żadnych nadzwyczajnych umiejętności. Grillowanie wiąże się też ze spędzeniem czasu ze znajomymi. Według badań co drugi Polak w takiej formie przyrządzania posiłków ceni najbardziej właśnie czas spędzany ze znajomymi. Znakomita większość z nich deklaruje, że przy grillowaniu dużo rozmawia ze znajomymi, którzy zostali zaproszeni. Ok, zatem wiemy, dlaczego ten sposób przyrządzania jedzenia jest tak lubiany. Jednak czy na grilla nadaję się też wyrobu domowe? Jeśli posiadamy odpowiednie narzędzia takie jak wilk do mięsa i domową wędzarnię możemy przeprowadzić eksperyment polegający na położeniu kiełbasy z własnego wyrobu na ruszt.

Wilk do mięsa? Do czego to służy?

Czy czytając, poprzedni akapit zacząłeś, się zastanawiać, o co chodzi z tym wilkiem? Mariaż wilka i kiełbasy może i nie skończy się tragicznie, ale przecież wilk może podjeść kiełbasę. Już całkiem na poważnie spieszę, wytłumaczyć, czym jest wilk do mięsa. Jest to po prostu profesjonalna maszynka do mielenia mięsa (zresztą nie włącznie do mięs). Występuje w rozmiarach kompaktowych do użytkowania w domu oraz w wersji dużej, która sprawdza się w produkcji przemysłowej. W zależności od modelu otrzymujemy różne akcesoria dodatkowe, dzięki którym będziemy przygotowywać wiele rodzajów posiłków. Maszyny te różnią się też od siebie oczywiście wydajnością. Posiadając takie urządzenie oraz nawet najprostszą nabijarkę do kiełbas, śmiało możemy produkować własne wyroby, którymi następnie podzielimy się ze znajomymi na grillu. Będą one zdecydowanie smaczniejsze niż te, które możemy znaleźć na sklepowych półkach. Co jeszcze jest zaletą to, to, że produkując, wyroby własne to my decydujemy o ich smaku, przyprawach, które dodajemy oraz o poziomie ostrości. Jeśli uda nam się zaserwować taką swojską kiełbasę, możemy być pewnie, że zrobi to na gościach ogromne wrażenie i na pewno przed wyjściem z imprezy poproszą o dokładny przepis. Należy jednak pamiętać, że żeby nasz wyrób był naprawdę pyszny, należy do jego produkcji kupować tylko mięso najwyższej jakości.