Uśmiech jest naszą wizytówką. Bardzo często przez wady zgryzu, ludzie tracą wiarę w siebie. Przestają wychodzić do ludzi i zamykają się w sobie, ostatecznie popadając nawet w depresję. Znany protetyk w Grudziądzu, zajmuje się leczeniem takich przypadków. Więcej dowiesz się w poniższym artykule.

Kim jest i czym zajmuje się protetyk?

Najprościej mówiąc, protetykiem nazywamy stomatologa, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu wad zgryzu, chorób narządu żucia oraz bezzębia. Jego praca wymaga ciągłej współpracy i konsultacjach z dentystą. Zajmuje się naprawą źle założonych lub po prostu uszkodzonych podczas użytkowania aparatów dentystycznych. Tworzy nowe uzębienie dla pacjentów, którzy stracili je zupełnie bądź częściowo. Zęby są bardzo ważną częścią naszej aparycji, a nowa proteza może odmienić nasze życie o 180 stopni. Do wyboru mamy dwa typy protez – stałe oraz ruchome. Do ruchomych, zalicza się protezy, które możemy wyciągać na przykład na noc. Do stałych zaliczamy mosty protetyczne, które uzupełniają kilkuzębowe braki. Protetyka zajmuje się również poprawą kształtu, koloru oraz rozmiaru zębów. Do tego wykorzystywane są licówki, czyli porcelanowe płatki, mocowane na (jak sama nazwa wskazuje) przedniej stronie zębów.

Do jakiego protetyka najlepiej udać się w Grudziądzu?

Klinika dentystyczna Maszewski, zlokalizowana w Grudziądzu, oferuje kompleksowy pakiet usług dentystycznych oraz profesjonalne podejście do każdego pacjenta. Klinika zaopatrzona jest w nowoczesny sprzęt medyczny, dzięki któremu możemy być pewni, że zabieg przeprowadzony będzie zgodnie z najwyższymi standardami. Klinika zapewnia ciągły kontakt z pacjentem oraz dokładną analizę danego przypadku. Wszystkie dostępne usługi znajdziemy na stronie https://maszewski.com/. W klinice panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, która jest bardzo ważna podczas tego typu zabiegów. Wiele osób już po przekroczeniu progu gabinetu, chce z niego uciec. Protetyka w Grudziądzu, wciąż pnie się do góry i dba o to, abyśmy czuli się zrelaksowani.