Za nami 13 kolejek piłkarskiej Ekstraklasy, co daje możliwość dokonania oceny gry poszczególnych zespołów. Pogoń Szczecin znajduje się na wysokiej 5 pozycji w tabeli, jednak dla niektórych jej fanów to zdecydowanie za mało. W artykule postaramy się ocenić początek sezonu w wykonaniu Portowców.

Pogoń za Europą

Ocenę gry Pogoni należy rozpocząć od tej krótkiej i dość pechowej przygody w europejskich pucharach. Portowcy pod wodzą nowego trenera Jensa Gustafssona rywalizowała w eliminacjach do nowo powstałej Ligi Konferencji Europy. Na początek zmierzyli się z islandzkim KR Reykjavik i dzięki zwycięstwu u siebie 4:1 zapewnili sobie bezstresowy i niestety przegrany rewanż. Porażka 0:1 oznaczała przejście do następnej rundy. Losowanie nie było zbyt szczęśliwe dla Portowców, którzy trafili na duńskie Brondby. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie w Szczecinie, gdzie padł remis 1:1. Niestety w rewanżu duński zespół przeważał pod względem doświadczenia i boiskowej jakości i pokonał Pogoń 4:0.

Portowcy w lidze

Szybkie odpadnięcie z europejskich pucharów sprawiło, że Kamil Grosicki i spółka mogli skupić na krajowych rozgrywkach. Po 13 kolejkach zajmują wysokie 5 miejsce ze stratą 7 punktów do lidera — Rakowa Częstochowa. Portowcy dosyć dobrze radzili sobie w starciach z rywalami z dolnej części tabeli. Jeśli chodzi o spotkania z czołowymi drużynami, sytuacja wygląda znacznie gorzej. Mecze z zespołami z pierwszej ósemki kończyły się trzema remisami i dwiema porażkami Pogoni. Najdotkliwszą z nich jest niedawna przegrana z dotychczasową rewelacją tego sezonu, skazywaną na spadek Stalą Mielec. Jeśli chodzi o grę poszczególnych zawodników, kilku z nich zasługuje na wyróżnienie. Pierwszy z nich to Kamil Grosicki, skrzydłowy reprezentacji Polski, zdaje się nie starzeć i w każdym meczu napędza ataki swojego zespołu. Jego bardzo solidna gra sprawia, że prawdopodobnie znajdzie się w kadrze reprezentacji na mundial w Katarze. Innym, w tym wypadku świeżo upieczonym reprezentantem kraju w szeregach Pogoni jest młody pomocnik Mateusz Łęgowski. Ponadto w ekipie Portowców wyróżniają się takie postacie jak kapitan Damian Dąbrowski oraz szwedzki napastnik Pontus Almqvist.

Pogoń Szczecin — jak daleko może zajść?

Kibice Pogoni doczekali się zakończenia remontu stadionu swojej drużyny, co w połączeniu z dobrą grą w zeszłym sezonie znacznie pobudziło ich apetyty. Niestety dla nich liczba wyróżniających się zawodników jest znacznie niższa od tych, którzy spisują się poniżej oczekiwań. W tym momencie należy wymienić takich graczy jak Benedikt Zech, Vahan Bichakhchyan, Luka Zahovic oraz Mariusz Fornalczyk. Są to gracze, którzy w zeszłym sezonie pokazywali się znakomitej strony. Wydaje się, że ich dojście do optymalnej formy sprawi, że Pogoń ma szanse na walkę o podium Ekstraklasy. Skład personalny drużyny ze Szczecina robi duże wrażenie, jednak by osiągać wysokie cele, takie jak wymarzone przez fanów Portowców mistrzostwo należy wspinać się na wyżyny swoich umiejętności w starciach z najgroźniejszymi rywalami. W przeciwnym razie szczecińskie plany o triumfie w lidze będą musiały zostać odłożone na kolejne sezony.

Sportowe artykuły znajdziesz również na stronie: motoryzacjaonline.pl.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018