Wybierając materiał, z którego wykonane mają być Twoje okna z pewnością bierzesz pod uwagę zarówno jego wytrzymałość oraz funkcjonalność, jak i wizualne walory. Nie ma chyba osoby, która urządzając mieszkanie, nie zdecydowałaby się na chociaż jedno niezbyt praktyczne rozwiązanie, które dałoby jednak ciekawy efekt estetyczny. Czy jednak decydując się na okna drewniane, wybierasz ładny wygląd kosztem trwałości? Niekoniecznie! 

Okna drewniane – trwałość 

Przyjęło się błędne myślenie, że okna drewniane są reliktem przeszłości i jakościowo odstają od nowoczesnych okien PCV. Jednak współcześnie stolarka okienna z wykorzystaniem drewna bardzo się rozwinęła, dzięki czemu dziś produkuje się solidne i trwałe drewniane okna, które będą w stanie służyć ci przez długie lata. Grunt to wybrać producenta, który nie oszczędza i wykorzystuje drewno najwyższej jakości, bez sęków czy pęcherzy żywicznych, które mogłyby powodować, że okno się odkształci. Dobrym wyborem jeśli chodzi o gatunek drewna do wykonania ram okiennych jest wytrzymały i odporny na ścieranie dąb lub sosna, która wykazuje dużą odporność na wilgoć. Dzięki odpowiedniemu rodzajowi drewna oraz dobrej jakości wykonania, zyskasz okna równie szczelne i wytrzymałe jak PCV. Ponadto drewniane okna znacznie lepiej niż plastikowe izolują dźwięk i chronią dom przed hałasami z zewnątrz. 

Okna drewniane – wygląd 

Solidne, zadbane okna drewniane są ozdobą domu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Pod względem estetycznym drewniane ramy niemal zawsze będą świetnym wyborem. W mieszkaniu, w którym drzwi oraz podłoga wykonane są z drewna, takie okna będą stanowić doskonałe uzupełnienie wnętrz. Jeśli preferujesz naturalne materiały, drewno także będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Jeśli tak samo jak na wyglądzie, zależy ci na jakości wykonania, sprawdź informacje na tej strone https://zebrano.eu/oferta/okna/drewniane/. Firma Zebrano współpracuje z najlepszymi producentami w dziedzinie stolarki okiennej, dzięki czemu wybierzesz projekt możliwie najlepiej dopasowany do twojego domu.