W czasach, gdy na naturalne krzepnięcie wody utrzymujące się wiele dni nie ma co liczyć, lodowiska mobilne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Inwestują w nie miasta i gminy, które chcą zapewnić przestrzenie rekreacyjne mieszkańcom. Coraz częściej stawiają je także hotele, restauracje czy ośrodki sportowe, dla których stanowią źródło dodatkowego zarobku, zarówno na sprzedaży biletów, jak i wynajmowaniu przestrzeni reklamowych na bandach otaczających lodową powierzchnię. Na co więc zwracać uwagę wybierając dostawcę lodowiska przenośnego?

Czym jest lodowisko mobilne?

Temperaturę wymaganą do krzepnięcia wody zapewnia agregat chłodniczy zwany popularnie chillerem. Rozprowadza on chłód za pośrednictwem specjalnie orurowanych, szczelnych mat, na których woda zmienia się w lód. W związku z tym, sprawnie działające lodowisko sztuczne wymaga odpowiedniej klasy sprzętu – tu pierwsza sugestia – przy wyborze dostawcy kieruj się jego doświadczeniem w branży i dostępem do odpowiedniego zaplecza technicznego. To ostatnie obejmuje nie tylko dostęp do sprzętu, ale i jego części zamiennych, a także zdolności do serwisowania w razie awarii. Dobry dostawca lodowiska powinien także zapewnić przeszkolenie z jego eksploatacji.

Gdzie kupić lodowisko przenośne?

Przygotowując się do zakupu, zwróć uwagę, jakie wymiary lodowiska zapewnia sprzedawca. Mile widziana jest możliwość obsługiwania zarówno małych lodowisk ok. 300 m2, jak i wielkich powierzchni – do 1800 m2. Czasami istnieje także możliwość realizowania niestandardowych wielkości. W zależności od powierzchni, montaż powinien zająć 2, 3 dni. Nie zapominaj też o bandach otaczających lodowisko. Wykonane z aluminium zapewniają odpowiednią wytrzymałość, lekkość i szybkość montażu. 

Wyżej wyliczone wymagania spełnia firma RAS, która specjalizuje się także w agregatach chłodniczych. W razie awarii chillera możesz więc liczyć na fachową obsługę i dostęp do zamienników. By poznać ich ofertę lodowisk mobilnych wejdź na stronę https://www.ras-lodowiska.pl/produkt/sprzedaz-lodowisk-mobilnych/. Znajdziesz tam zarówno cenne informacje, jak i przykładowe realizacje ukończonych projektów.