Żyjemy w czasach, w których tempo jest naprawdę szybkie. Wszyscy się gdzieś spieszymy. Z domu do pracy, z pracy po dzieci do szkoły, po szkole do domu zrobić obiad, zakupy. Zanim się obejrzymy przychodzi pora na spanie, a kolejnego dnia znowu trzeba wcześnie wstać. Niestety w plątaninie zajęć bardzo ciężko jest znaleźć choćby chwilę dla siebie. Z tym nieco gorzej radzą sobie kobiety, które mimo wszystko chciałyby mieć na sobie choćby trochę makijażu, który pozytywnie wpłynie na ich samoocenę.

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg i czas po nim?

Wykonanie zabiegu permanentnego wymaga ogromnej wprawy i pewnej ręki. Specjalistka aplikująca kolor pod skórę musi na samym początku dokładnie ocenić kondycję skóry klientki, by wiedzieć, czy makijaż będzie dla niej bezpieczny. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań to rozpoczyna się zabieg. Skóra musi zostać odpowiednio oczyszczona, a klienta musi zarezerwować sobie nawet do trzech godzin. Czas wykonywania zabiegu jest zależny od tego jakie partie zostają mu poddane. Po wykonaniu makijażu permanentnego klientka musi bardzo uważać na obrzmiałe części. Nie powinna ich moczyć, wystawiać na działanie promieni słonecznych, ani traktować kosmetykami. W szczególności produktami na bazie alkoholu. Można w tym przypadku od razu znaleźć analogię do pielęgnacji miejsc, na których został wykonany tatuaż. Pamiętać należy, że proces gojenia może potrwać nawet do czterech tygodni.

Makijaż permanentny – czy warto?

Mimo czasu jaki trzeba poświęcić na całkowite się zagojenie miejsc na których został wykonany makijaż permanentny naprawdę warto zdecydować się na taki zabieg. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że dobrze wykonany makijaż np. w https://nowacka.com.pl/ zapewnia estetyczny wygląd nawet do trzech lat. Jest to więc ogromna wygoda dla kobiet, które nie mają czasu rano na wykonanie nawet delikatnego makijażu. Makijaż permanentny jest również doskonałą bazą pd mocniejszy makijaż wieczorowy. Daje on komfort osobom, które nie lubią pokazywać się absolutnie sote np. na basenie czy nas jeziorem.