Koszt i ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej to ryzyko każdego przedsiębiorcy. Każdy inaczej kalkuluje koszty pojawiające się w wyniku prowadzenia firmy. Jedne aspekty będą z większym pobłażaniem brane pod uwagę, podczas gdy inne będą kategorycznie redukowane.

Obuwie robocze i ich koszt

Buty robocze dostępne są w różnym przedziale cenowym. Znajdziemy zarówno produkty z dolnej, jak i z górnej półki, choć co do zasady górna granica cenowa nie istnieje w tej kwestii. Pojawia się zatem pytanie czy warto oszczędzać na zakupie obuwia roboczego? Szacuje się, że dobrej jakości buty robocze to koszt rzędu 200-250 zł. W tej cenie otrzymujemy nie tylko wygodę pracownika, ale także atesty, które obuwie ochronne zdecydowanie powinno posiadać. Cena ma także swoje przełożenie na jakość i wygodę użytkownika. Na cenę ma wpływ wygląd obuwia. Im bardziej estetyczne, tym cena wzrasta.

Gdzie nabyć obuwie robocze?

Godnymi polecenia są polskie sklepy z asortymentem BHP, które dystrybuują polskie i europejskie obuwie. Sklepy z produktami z zakresu BHP prowadzą swoje działalności stacjonarnie oraz internetowo. Kupując produkty w sklepie internetowym nie musimy się martwić o transport dużej ilości pudełek z butami. Towar zostaje dostarczony do firmy lub pod wskazany przez nas adres. Decydując się na zakupy stacjonarne musimy przemyśleć załadunek naszego środka transportu, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z dużymi rozmiarami i sporą ilością nabywanych butów.

Inwestycja w pracownika – obuwie robocze

Kwestie przydziału odzieży i obuwia roboczego określa się w przepisach wewnątrzzakładowych. Zazwyczaj obuwie przydzielane jest na okres do tak zwanego zużycia. Inwestując w droższy model obuwia mamy pewność, że posłuży ono znacznie dłużej naszym pracownikom niż tańszy odpowiednik. Analizując koszty zakupu butów ochronnych warto przeanalizować tę kwestię i zastanowić się, co jest bardziej kosztowne – zakup droższych butów czy częstsze zakupy? Może się okazać, że zakup tanich butów wcale nie jest opłacalny z punktu widzenia pracodawcy.