Tekturowe pudełka, w których dostarczasz swój produkt, mogą wydawać się czymś dodatkowym lub niewartym uwagi. Ale to bardzo mylne przekonanie! Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze, więc prezentacja produktów Twojej firmy nigdy nie powinna być “słabej jakości”. Kiepskie opakowania z tektury sprawią, że Twoja firma będzie wyglądać tanio, a pudełka, które nie chronią odpowiednio cennych produktów, mogą sprawić, że będziesz spierać się o zwrot pieniędzy. Do tego możesz usłyszeć okropne słowa od rozczarowanych klientów. Jak więc wybrać najlepsze opakowania z tektury, które sprawdzą się w twojej firmie?

Dlaczego opakowania z tektury to najlepszy sposób na zabezpieczenie produktów?

Pudła kartonowe są nadal najpopularniejszym sposobem wysyłania wszystkiego, czego nie można zmieścić w kopercie. Pomimo ogromnych postępów w materiałoznawstwie, nic nie dorównuje starym, dobrym opakowaniom z tektury zarówno pod względem wygody, jak i wytrzymałości. Do tego dochodzi również atrakcyjna cena. Opakowania z tektury są niezwykle łatwe w użyciu. Dodatkowo mogą być wyprodukowane z materiałów z recyklingu, co pozwala zwiększyć swoje ekologiczne podejście do prowadzenia biznesu. Często jest kluczowym czynnikiem dla niektórych konsumentów przy wyborze firmy do współpracy.

3 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierają tekturowe opakowania

Wybór odpowiedniego pudełka tekturowego wymaga dobrego przemyślenia. Mogłoby się wydawać, że to prosta sprawa. Jednak decydując się na zakup opakowań tekturowych dla swojej firmy, musisz wziąć pod uwagę trzy istotne czynniki. Jakie? Rozmiar produktu, ilość potrzebnego miejsca i delikatność produktu, który wysyłasz. Im lepsze dopasowanie opakowania z tektury, tym mniej zapłacisz za wysyłkę kartonu wypełnionego jedynie powietrzem. Oto rzeczy, na które warto zwrócić uwagę!

Rozmiar opakowania z tektury

Zazwyczaj pudełka kartonowe są dostępne w wielu różnych rozmiarach, a wybór (oraz różnice w cenie) zależy w dużej mierze od: sposobu złożenia pudełka oraz liczby warstw tektury falistej, z której składają się ścianki opakowania.

Jakie są inne zalety opakowań z tektury? Doskonale nadają się do układania w stosy, gdy są załadowane lekkimi przedmiotami. Są bardzo wszechstronne i mają ogromną różnorodność kształtów i rozmiarów.

Grubość opakowania z tektury

Pudełka z podwójnymi ściankami zapewniają dodatkową warstwę ochrony i wytrzymałości Twojemu opakowaniu. Kosztują nieco więcej niż pudełka jednościenne i zwykle mają „ścianę” o grubości około 7 mm. Dlaczego to ważny parametr opakowań z tektury? Dzięki dodatkowej warstwie tektury falistej pudełka mają większą sztywność i większą odporność na uszkodzenia.

Pudełka na zamówienie

Internet jest pełen firm, które sprawiają, że ​​możesz teraz zaprojektować pudełko, które idealnie pasuje do Twojego budżetu i wymagań dotyczących wysyłki. Będziesz mógł zaprojektować rozmiar – większość wymiarów kartonu jest wykonywana na zamówienie. To może zaoszczędzić fortunę na wyborze pudełka, jeśli wysyłany produkt ma nietypowy kształt lub rozmiar.

Decydując się na pudełka na zamówienie, zostaniesz zapytany, jakiego rodzaju połączenie chcesz na swoim pudełku – czy struktura ma być klejona lub zszywana. Ważny będzie też wybór pomiędzy tekturą jedno- i dwuścienną. Istnieje również możliwość dopasowania koloru lub nadruku na pudełku na zamówienie.

Kiedy warto wybrać pudełko jedno- lub dwuwarstwowe?

Kartony jednościenne są tradycyjnym wyborem. Są tanie i łatwe w użyciu, a także bardzo lekkie. Nie nadają się jednak do przewożenia ciężkich produktów. Pudełka z podwójnymi ściankami zapewniają również dodatkowy poziom ochrony delikatnych produktów. Eksperci od opakowań stosują zasadę, że jeśli produkt musi być po prostu „wysłany”, a nie wymaga nadzwyczajnego chronienia, to pojedyncza ścianka powinna być całkowicie odpowiednia.

Jeśli Twój produkt jest łatwy do uszkodzenia lub waży naprawdę dużo, powinieneś rozważyć pudełko z podwójnymi ściankami. Nie są cięższe niż pudełka jednościenne, więc nie powinny zbytnio zwiększać kosztów wysyłki. Pudełka z podwójnymi ściankami będą bardziej wytrzymałe, więc jeśli używasz ich do przechowywania, powinieneś uzyskać z nich wiele zastosowań.

Co jeszcze tyczy się pudełek dwuwarstwowych? Występują w podobnej gamie rozmiarów, jak pudełka jednościenne. Pudełka o podwójnych ściankach i dodatkowej wytrzymałości są często nazywane pudełkami do przeprowadzek, ponieważ są także odpowiednie do wykonywania najbardziej “ciężkich” zadań, takich jak przeprowadzka do domu. Prawdopodobnie są one przesadą w przypadku większości rozwiązań pocztowych, ale jeśli przenosisz biuro, rozważ ich wybór.