Tennessee whiskey to jedna z najbardziej znanych odmian amerykańskiego trunku. Występują ona w różnych wariantach. W jaki sposób udało się uzyskać jej wyjątkowy charakter?

Whisky USA – jak zaczęła się jej historia?

Whisky w Ameryce pojawiła się za sprawą imigrantów, którzy napłynęli z terenów Szkocji i Irlandii. Wzięli ze sobą dobrze im znaną recepturę, którą od wieków udoskonalali. Whisky w Europie stało się bardzo popularne, nie dziwi więc fakt, że trunek dotarł także do krajów Nowego Świata. Na miejscu okazało się jednak, że przepis w związku z innymi warunkami naturalnymi należy zmodyfikować przepis. W ten sposób powstała nowa gałąź whisky, która szybko zyskała kolejnych zwolenników. Masowa produkcja tego alkoholu była więc tylko kwestią czasu. Dziś możemy znaleźć stany, dla której produkcja whisky jest jednym z głównych źródeł dochodu. Tak jest chociażby w Kentucky. Stan ten słynie z produkcji burbonu. Trunek ten wyróżnia się wysoką zawartością kukurydzy w mieszance. Musi jej być przynajmniej 51%, a niektórzy producenci wykorzystują mieszanki, w których kukurydza stanowi nawet 70% zawartości. W Kentucky powstaje 95% światowej produkcji burbonu. 

Jack Daniels black – jakie jest Tennessee Whiskey?

Kentucky nie jest jednak jedynym stanem słynącym z produkcji whisky. To samo możemy powiedzieć o sąsiadującym z nim Tennessee. Na jego terenie powstaje kolejna, bardzo zbliżona do burbona, odmiana whisky. Różni się od niego jednak na tyle, że zyskała status odrębnego gatunku. To, co wyróżnia Tennessee Whiskey to przede wszystkim mniejsza zawartość kukurydzy oraz inny proces filtracji. Przepuszcza się ją bowiem przez trzymetrową warstwę klonowego węgla drzewnego. Dzięki temu ma ona łagodny smak i aromat. Najbardziej znaną marką jest bez wątpienia Jack Daniels black. Znajdziesz je chociażby w tym miejscu https://swiat-whisky.sklep.pl/23-tennessee. Jego twórcą był potomek szkockich imigrantów. Od zawsze chciał produkować whisky wyróżniające się na tle innych produktów. Sztuka udało się pod koniec dziewiętnastego stulecia. Dziś jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek whisky. Jack Daniels black dystrybuowany jest w charakterystycznej, kwadratowej butelce z czarną etykietą. Dostępne są także różne warianty tego alkoholu.