Akcesoria i dodatki potrafią znacząco odmienić stylizację. Biżuteria czy kapelusz wydają się niepozorne, ale w połączeniu z modną sukienką mogą stworzyć nietuzinkowy outfit. Choć wszyscy o tym wiemy, będąc w sklepie odzieżowym rzadko kiedy zwracamy na nie uwagę. Dlaczego? Powodem może być nieumiejętna prezentacja produktów. Jeśli jesteś właścicielem butiku, sprawdź, jak wyeksponować akcesoria, by klienci chętniej je kupowali.

Głowa manekina – najlepszy sposób na ekspozycję dodatków

Manekiny możemy spotkać praktycznie w każdym sklepie odzieżowym. Nic w tym dziwnego – to sprawdzony sposób na prezentację asortymentu. Jednak oglądając wystawę zwracamy uwagę raczej na ubrania, niż akcesoria. Z tego względu przyda się coś, co pozwoli zaprezentować takie dodatki, jak kolczyki, okulary przeciwsłoneczne czy czapki. Najlepszym wyborem będzie w tej sytuacji głowa manekina. To właśnie ekspozytory poszczególnych części ciała pozwalają pokazać produkty w całej okazałości, bez przysłaniania ich innymi elementami garderoby.

Czy głowa manekina powinna przykuwać wzrok?

Od tego, jak będzie wyglądała głowa manekina zależy, czy ekspozycja faktycznie zwróci uwagę klientów. Wiele osób decyduje się na głowę manekina przyciągającą wzrok, na przykład w wyrazistych barwach czy o wyraźnie zarysowanych rysach twarzy. Jednak nie zawsze jest to trafione rozwiązanie. Najlepiej gdy głowa manekina jest uniwersalna i nie prezentuje konkretnego typu urody. Dzięki temu nikt nie poczuje, że dane akcesoria nie są adresowane do niego. Ekspozytory głowy, takie jak te dostępne na stronie https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84, nie odwrócą uwagi od produktów, a wciąż będą dobrze wyglądać.

Głowa manekina – poznaj jej inne zastosowania

Głowa manekina to przydatne akcesorium nie tylko w butiku. Świetnie sprawdza się również w sklepach z elektroniką, gdzie służy do prezentacji słuchawek. Często wykorzystuje się ją także w salonach fryzjerskich czy przy stoiskach z okularami przeciwsłonecznymi i kapeluszami. Niektórzy traktują ją jako dekorację, dlatego znajdziesz ją w wybranych barach i restauracjach.