Klucze do domu czy mieszkania są niezwykle ważnym elementem. To dzięki nim możemy bezpiecznie pozostawić nasz dobytek i udać się do pracy, szkoły, czy na spotkanie. Ze względu na zróżnicowane plany każdy z domowników powinien mieć swój komplet. Co więc zrobić w sytuacji, gdy otrzymaliśmy ich za mało?

Czym zajmuje się pogotowie zamkowe?

Zgubienie kluczy to bardzo nieprzyjemna sytuacja, która może nieść poważne konsekwencje. Jeśli ich nie znajdziemy, dla bezpieczeństwa lepiej będzie wymienić zamek. Po co w końcu kusić złodzieja i narażać się na jeszcze większe straty? Zgubienie kluczy może być jednak dość skrajnym przypadkiem, w którym nie możemy dostać się do własnego domu. Często zdarza się bowiem, że powodem takiego stanu rzeczy może być awaria zamka lub zatrzaśnięcie się drzwi. W takich przypadkach nie ma sensu działać na własną rękę. Najlepiej wezwać pogotowie zamkowe. Tego rodzaju punkty działają bowiem na określonym terenie i oferują szybką pomoc ślusarską. Dzięki temu dość szybko i bez niepokojenia sąsiadów możemy poradzić sobie z zamkiem. Powierzając go specjaliście nie musimy także obawiać się o powstanie dodatkowych szkód. Wiedza i doświadczenie ślusarza pozwala mu bowiem otworzyć zamek bez uszkadzania drzwi czy ścian.

Dorabianie kluczy – co oferują profesjonalne punkty?

Pogotowia zamkowe nie ograniczają się jednak wyłącznie do awaryjnego otwierania drzwi. W ich ofercie znajduje się bowiem wiele innych usług. Jednym z nich jest chociażby dorabianie kluczy. Specjaliści oferują nie tylko kopiowanie kluczy tradycyjnych, ale także patentowe czy nietypowe. W pierwszym przypadku do wykonania kopii niezbędne będzie okazanie karty bezpieczeństwa. Dorabianie kluczy nietypowych natomiast ucieszy wszystkich tych, którzy nie mogą  znaleźć punktu, który się podejmie tego zadania. Wystarczy kliknąć w ten link https://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/, by dowiedzieć się więcej na ten temat. Serwisy, by dokładnie odwzorować klucze, zamawiają często od producentów oryginały. Dzięki temu wykonane przez nich kopie są nie tylko wierne, ale też nie uszkodzą naszego zamka.