Wyprowadzasz się do Anglii i chcesz oglądać w nowym miejscu zamieszkania polskie seriale, wiadomości czy sport? Dzisiaj polska telewizja jest już dostępna w Anglii. Zobacz, jak można ją odbierać, by nie stracić kontaktu z ulubionymi programami!

Jak oglądać polską telewizję w Anglii?

Wiele osób, które przeprowadzały się do Anglii niedługo po otwarciu granic, miało duże problemy z dostępem do polskich programów. Dostępna na platformach satelitarnych Telewizja Polonia nie nadawała zbyt ciekawego programu, dlatego bardzo szybko pojawiło się zwiększone zapotrzebowanie na usługi dostawy polskiej telewizji.

Aktualnie polska telewizja w Londynie oraz w innych krajach za granicą może być odbierana na kilka sposobów:

  • przez internet
  • za pośrednictwem telewizji satelitarnej

Do dyspozycji jest kilka metod, co powoduje, że przed wybraniem konkretnej warto zapoznać się z wszystkimi z nich, aby dobrać najlepszą opcję dla siebie.

Polska telewizja w Anglii przez internet

Pierwszym sposobem, jaki można wykorzystać do odbioru polskiej telewizji w Anglii, jest skorzystanie z internetu.

Obecnie można uzyskać łatwy dostęp do wielu polskich programów za granicą, na przykład w serwisach VOD – Video On Demand, a także w serwisach streamingowych, które przekazują materiały z telewizji na żywo.

Aby skorzystać z tej metody odbioru telewizji, konieczne jest posiadanie dostępu do internetu. Najlepiej dysponować dobrym łączem, ponieważ oglądanie telewizji w wysokiej jakości wymaga jego dużej przepustowości, a także sporego pakietu danych. Niestety, w wielu przypadkach jest to dość duży problem, ponieważ nie w każdej miejscowości w Anglii internet jest dostępny w odpowiednim wariancie.

Polska telewizja w Anglii przez satelitę

Druga opcja to skorzystanie z odbioru polskiej telewizji w Anglii za pośrednictwem satelity. W tym przypadku odbiór wygląda podobnie jak przy korzystaniu z satelity w Polsce, czyli instaluje się antenę satelitarną i dekoder.

Atutem odbioru telewizji satelitarnej z Polski w Anglii jest wysoka jakość materiałów, a także przystępne ceny, ponieważ wystarczy tylko płacić abonament za wybrany pakiet. Alternatywnie można skorzystać też z telewizji na kartę, którą doładowuje się w systemie pre-paid.

Aby skorzystać z polskiej telewizji satelitarnej w angielskich miejscowościach, najlepiej skontaktować się z firmą specjalizującą się w jej instalacji. Może ona wtedy dostarczyć potrzebne wyposażenie i umowę, dlatego nie ma potrzeby podróży do Polski, by podpisać ją w salonie operatora.