Lato, własne podwórko, taras czy balkon. Wysoka temperatura sprzyja spędzaniu wolnych chwil na świeżym powietrzu. Niestety, im bliżej wieczora tym bardziej we znaki dają nam się kąśliwe komary. Dodając do tego kleszcze, które tylko czekają, aby zaatakować z drzewa czy krzewu, z prawdziwej sielanki robi nam się sytuacja mało komfortowa i niebezpieczna.

Jeśli czytasz ten artykuł uwierz, że nie jesteś jedyną osobą, która rozprawia nad tym – jak pozbyć się tych uciążliwych owadów ze swojego podwórka. Na szczęście na rynku znajdują się firmy, które profesjonalnie zajmują się tzw. dezynsekcją. Dla przykładu firma odkomarzanie Warszawa oferuje wszelkiego rodzaju metody pozbywania się kleszczy i komarów w tym metodą opryskową i tzw. zamgławianiem

Co to w ogóle jest dezynsekcja?

Dezynsekcja w skrócie jest walką ze szkodnikami, zarówno tymi latającymi jak i biegającymi. Wśród szkodników możemy wymienić uporczywe szkodniki domowe, np. prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, mole, komary, kleszcze czy muchy, jak i owady atakujące drewno lub np. pchły i wszy. Pod pojęciem dezynsekcji może też mieścić się usuwanie gniazd szerszeni i os. Proces tego typu obejmuje zwalczanie dorosłych osobników, a także ich larw, przez co jest dość złożony. Wykonuje się go zarówno w domach i mieszkaniach, halach magazynowych i produkcyjnych, ale również na wolnym powietrzu. Te ostatnie dotyczy właśnie najczęściej komarów i kleszczy.

Ty też możesz skorzystać z dezynsekcji!

Wszelkiego rodzaju firmy, które realizują usługi związane z dezynsekcją, odkomarzaniem czy odkleszczaniem zazwyczaj wśród Klientów wyróżniają nie tylko właścicieli prywatnych posesji. Często zabiegi odkleszczania i odkomarzania są realizowane także dla firm, zakładów produkcyjnych, sklepów, a nawet wspólnot czy spółdzielni. W innych sytuacjach tego typu usługi zamawiane są także przez instytucje publiczne jak żłobki, przedszkola, szkoły, ale też urzędy czy ośrodki sportu. W przypadku plagi komarów czy kleszczy, rzadko zdarza się, by samodzielne zabiegi przyniosły odpowiedni efekt. Firmy zajmujące się odkleszczaniem dokładnie analizują i przygotowują cały proces, dzięki czemu może on być skuteczne, a efekt będzie długotrwały.

Pozbądź się kleszczy lub komarów

Jak pokazuje doświadczenie usługi dezynsekcji są skuteczne i chronią nas i naszych najbliższych przez ukąszeniami, a tym samym ryzykiem zachorowania m.in. na boreliozę. Z jednej strony możemy próbować samodzielnie pozbyć się szkodników z naszego ogrodu, jednak nie mamy stuprocentowej pewności, że zrobimy to dobrze. Oddając nasz ogród w ręce profesjonalistów, możemy być spokojni o bezpieczne i komfortowe spędzanie letnich wieczorów w naszym ogródku.