Skupy nieruchomości to firmy, które zajmują się skupem mieszkań, domów czy działek, trudnych do sprzedaży ze względu na swoje problemy prawne czy zadłużenie. Rynek nieruchomości z roku na rok się rozrasta i niełatwo sprzedać nieruchomość szybko i za dobre pieniądze. Wiele razy tylko my wiemy, ile pieniędzy włożyliśmy w utrzymanie i remont nieruchomości, jednak kupujący i tak zawsze będzie chciał zejść z ceny. Takie negocjacje często przeciągają się i frustrują. Najgorzej, kiedy sprzedający chce szybko pozbyć się mieszkania lub domu, bo potrzebuje pieniędzy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą właśnie skupy.

Jakie nieruchomości są skupowane?

Gdy zależy nam na szybkiej sprzedaży nieruchomości, a zainteresowanie ofertą jest niewielkie, można skorzystać z usług np. skupu nieruchomości Warszawa. Wiele razy w skupie sprzedawane są mieszkania czy inne nieruchomości z nieuregulowanym statusem prawnym. Mieszkanie lub dom obciążone hipoteką bankową lub o skomplikowanym stanie prawnym nie posiada dużych szans na sprzedaż na wolnym rynku nieruchomości. Prywatni kupujący nie chcą ponosić ryzyka oraz doświadczać trudności. Skup nieruchomości za gotówkę to firma, w ramach której skupowane są nieruchomości, obciążone hipoteką oraz o nieuregulowanej sytuacji prawnej. Skupuje się również mieszkania i domy zadłużone. Oferta skupu uwzględnia nieruchomości o złym stanie technicznym oraz położone w nieatrakcyjnych lokalizacjach.

Jak działa skup nieruchomości?

Pierwszym krokiem do sprzedaży „trudnej” nieruchomości jest kontakt telefoniczny lub internetowy ze skupem. Kolejno, dokonywana jest bezpłatna wycena nieruchomości. Minus korzystania z oferty skupu jest taki, iż skup oferuje około 80% ceny wartości nieruchomości, jaka mogłaby zostać uzyskana na wolnym rynku. Jeżeli oferowana cena odpowiada, w ciągu kilku dni można spotkać się u notariusza i na podstawie umowy sprzedaży otrzymać gotówkę lub przelew na rachunek bankowy. Korzystanie ze skupu jest opłacalne w sytuacji, gdy zależy nam na szybkiej sprzedaży w racji na wyjazd, zmianę miejsca pracy, problemy finansowe lub zdrowotne. Skup nieruchomościjest często jedynym sposobem na sprzedaż, gdy oferta nie jest atrakcyjna dla kupujących. Za niższą cenę sprzedaży dostajemy spokój, brak stresu, związanego z niepewnością sprzedaży oraz możliwość praktycznie natychmiastowego uzyskania pieniędzy.