Czujesz, że Twoja skóra traci jędrność? Przestaje być jedwabiście gładka? To oznaki postępujących procesów starzenia się skóry, które można skutecznie zastopować. Nieodpowiednia pielęgnacja, złe przyzwyczajenia, a także środowisko mogą mieć wpływ na pogarszający się stan skóry. Dzięki wielu sposobom można spowolnić procesy starzenia się skóry i sprawić, że będzie ona wyglądała pięknie przez długie lata. Jak to zrobić?

Dlaczego skóra się starzeje?

Skóra ulega procesom starzenia się, jak całe ludzkie ciało. Nie można ich całkowicie zatrzymać, ale można je spowolnić. Aby jednak uchronić skórę przed utratą jej jędrności oraz elastyczności, trzeba zrozumieć, dlaczego w ogóle tak się dzieje i co ma na to wpływ. Głównym czynnikiem jest wspomniany proces naturalny, którego uniknąć się nie da. Co istotne, zaczyna on postępować już od 25 roku życia. W tym okresie zmniejsza się biologiczna aktywność komórek organizmu, co przekłada się na spowolnienie procesów regeneracyjnych. W praktyce wygląda to tak, że skóra robi się cieńsza, traci jędrność, robi się szara a owal twarzy się zniekształca. Zmiany te dostrzegalne są najbardziej na policzkach, przedramionach, dekolcie i szyi.

Wpływ stylu życia na jędrność skóry

Ogólna jędrność skóry uzależniona jest przede wszystkim od prowadzonego stylu życia. Duże znaczenie ma między innymi miejsce zamieszkania, czy zatrudnienia. Innymi zagrożeniami dla jędrnej skóry może być zamieszkanie w słonecznym kraju, ale także w regionie z reguły pochmurnym czekają zagrożenia dla naszej naturalnej bariery ochronnej. Podobnie inny wpływ na skórę będzie miała siedząca i stresująca praca w biurze, a inny dynamiczna w plenerze. W takim przypadku powinno się zadbać o odpowiednią ilość aktywności fizycznej i relaks. Dodatkowy ruch poprzez codzienne treningi, spacery, czy jazdę rowerem będzie wpływać stymulująco na jędrność skóry. Natomiast zastosowanie relaksu w postaci kąpieli i masażu zapewni odpowiednią regenerację. Takie połączenie pozwala utrzymać ciało w odpowiedniej kondycji oraz utratę zbędnych kilogramów, co przełoży się na korzyści dla skóry. Niezawodne przy tym okazuje się także balsamowanie. Można również korzystać z bardziej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej.

Odpowiednia pielęgnacja podczas kąpieli

Codzienny prysznic z użyciem odpowiednich kosmetyków mających zbawienny wpływ na zmęczoną skórę to prawdziwy ratunek dla niej. Należy jednak pamiętać, że samo zanurzenie się w wannie pełnej wody z aromatycznym żelem to nie wszystko. Warto przy tym używać szorstkiej gąbki, pomagającej złuszczyć naskórek i poprawić ukrwienie. Poza myjką można jeszcze włączyć do codziennej pielęgnacji peelingi regeneracyjne i oczyszczające. Wysokiej jakości preparaty zawierają duże ilości składników odżywczych, które skórze są niezwykle potrzebne. Więcej na temat tego, jak dbać o skórę i sprawić, aby była ona jędrna można przeczytać na https://4med.eu/sposoby-na-poprawe-jedrnosci-i-elastycznosci-skory/.