Cellulit, czyli tak zwana pomarańczowa skórka, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmian w tkance podskórnej, a tym samym objawia się zmianami na skórze kobiety. Niestety zjawisko cellulitu dotyczy wyłącznie płci pięknej, ponieważ jest ściśle powiązane z hormonem estrogenu. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że zaniedbany cellulit może przysporzyć w zaawansowanym stadium sporo bólu, ponieważ tkanki tłuszczowe zaczynają uciskać na nerwy. Możemy więc mówić o tym, że akceptujemy siebie w pełni i niedoskonałości na skórze nie wpływają na naszą samoakceptację, ale warto na problem cellulitu spojrzeć jak na jednostkę chorobową i zając się nim już na początkowym etapie.

Od czego robi się cellulit?

Na powstawanie cellulitu ma wpływ wiele czynników, a problem ten pojawia się nie tylko u osób z nadwagą czy otyłością, ale także u osób szczupłych. Do powstawania cellulitu przyczynia się siedzący tryb życia, noszenie bardzo obcisłej odzieży, palenie papierosów, spożywanie zbyt dużej ilości cukru i soli, problemy z krążeniem czy zbyt duże wahania wagi, np. szybka utrata kilogramów w krótkim czasie lub szybkie przybranie na wadze. Na początku zmiany mogą być widoczne jedynie po ściśnięciu skóry – wówczas zauważalne są wgłębienia na udach czy pośladkach, które przypominają skórę pomarańczy. Im bardziej zaniedbane będzie nasze ciało, tym bardziej będą pogłębiały się nieprawidłowości w tkance tłuszczowej, a cellulit zacznie być widoczny gołym okiem. Dlatego warto zwracać uwagę na kondycję skóry całego ciała i reagować w fazie początkowej powstawania cellulitu, aby szybko uporać się z problemem i zahamować jego rozwój.

Jak poradzić sobie z cellulitem?

Przede wszystkim warto przyjrzeć się stylowi życia jaki prowadzimy. Zadbać o ruch, odpowiednie nawodnienie i prawidłową dietę oraz ograniczyć używki. Jeżeli borykamy się z nadwagą lub niedowagą i zmieniamy sposób odżywania, to warto zrobić to pod okiem dietetyka i przybierać na wadze lub zrzucać kilogramy w odpowiednim tempie. W walce z cellulitem ważna jest również odpowiednia pielęgnacja ciała, szczególnie miejsc objętych zmianami. Preparatem, który może wspomóc walkę z cellulitem jest Celleasy perfect body serum https://medsense.pl/celleasy-perfect-body-serum/.  W składzie kremu znajdziemy olej bawełniany, ekstrakt z cytryny, kofeinę, wyciąg z wąkroty azjatyckiej i wyciąg z suszonych owoców papryki ostrej, które mają za zadanie ujędrnić skórę, poprawić jej elastyczność i wspomóc procesy spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkową zaletą Celleasy perfect body serum jest dołączona do zestawu bańka chińska, służąca do masażu antycellulitowego, który przyspiesza walkę z usunięciem niechcianych zmian pod skórą. Skuteczne usuwanie zmian związanych z cellulitem wiąże się również ze zmniejszeniem obwodu ud czy pośladków, ale żeby tak się stało preparat należy nakładać regularnie przed dłuższy czas. Pamiętajmy również, że stosowanie samego kremu nie jest gwarancją na pozbycie się pomarańczowej skórki, a walka z cellulitem musi odbywać się na kilku płaszczyznach jednocześnie aby efekty były satysfakcjonujące.