Zakładanie spółki w Polsce, może być bardzo czasochłonne. Korzystając z pomocy prawnika, jesteśmy w stanie znacząco przyspieszyć ten proces oraz nie pogubić się w dokumentach. Zakładanie spółki, to przecież jeden z najważniejszych momentów początkującej firmy. Czy skorzystać więc z pomocy prawnika?

Czy warto konsultować się z prawnikiem, podczas zakładania spółki?

Podczas zakładania spółki, będziemy musieli zmierzyć się z wieloma dokumentami. Zatrudnienie prawnika, pomoże nam w zrozumieniu wszystkich zawiłości, adnotacji czy załączników. Prawnik wskaże nam również, wszystkie dokumenty, które musimy skompletować aby założyć spółkę. Jest to ogromne ułatwienie oraz przyspieszenie całego procesu, ponieważ gdybyśmy mieli robić to sami, istnieje duże ryzyko braku jakiegoś pisma, a w wynikiem byłby wydłużony czas oczekiwania. Prawnik chętnie pomoże nam również w wyborze odpowiedniej dla nas działalności. Wytłumaczy specyfikę każdej z nich pod względem prawnym, dzięki czemu o wiele lepiej zrozumiemy ich działanie.

Prawnik – wygoda zakładania spółki

Spółkę możemy założyć na dwa sposoby: przez internet oraz za pomocą aktu notarialnego. Dzielą się na dwa główne filary – spółki cywilne i handlowe, które następnie rozgałęziają się na mniejsze elementy. Aby założyć spółkę w Polsce, musimy posiadać kapitał wynoszący co najmniej 5000 tysięcy złotych na start. Okazuje się więc, że pomoc prawnika może być znacząca podczas zakładania spółki. Wiele osób po prostu nie czuje się dobrze, pozostawiona w samotności z masą dokumentów do wypełnienia. W takiej sytuacji, pomoc prawnika okazuje się być wybawieniem. Nikt przecież, nie wytłumaczy nam wszelkich zawiłości formalnych lepiej niż zawodowiec, który ma z nimi styczność na co dzień. Prawnik doradzi nam, która forma działalności sprawdzi się u nas najlepiej, skompletuje wszystkie dokumenty, uzyska wszelkie potrzebne zezwolenia oraz koncesje, opracuje dokumenty zarówno związane z nami, jak i naszymi pracownikami (jeśli zdecydujemy się na takowych). Ponad to, prawnik będzie posiadał uprawnienie reprezentowania nas podczas spraw sądowych czy urzędowych oraz w razie konieczności, pomoże podczas zamknięcia spółki. Korzystając z pomocy https://www.kancelaria-ciesielski.pl/ możemy być pewni, ze nasza spółka jest w dobrych rękach. Dzięki ich usługom, zakładanie spółki przebiegnie płynnie i bezproblemowo. Dlatego nie czekaj i zadbaj o swoją firmę jak najlepiej, korzystając z usług profesjonalistów.