Marmurowe i granitowe akcenty są popularnym sposobem na dodanie urody i funkcjonalności do twojego domu, ale ze względu na porowate powierzchnie, niektórzy uważają je za zbyt trudne do utrzymania w czystości. To prawda, że ​​coś tak prostego jak woda może pozostawić plamy, jeśli nie wytrzesz go wystarczająco szybko, ale podjęcie odpowiednich kroków w celu oczyszczenia marmuru i granitu sprawi, że nie będą one trudniejsze do czyszczenia niż większość innych materiałów. Skorzystaj z tych porad i wskazówek dotyczących czyszczenia, aby sobie pomóc.

Natychmiast usuń wycieki

Jak wspomniano powyżej, granit i marmur plami się szybko i łatwo, nawet jeśli płynem jest tylko woda. Możesz uniknąć plam, natychmiast usuwając wszelkie rozlane płyny. Oznacza to by poświęcić 30 dodatkowych sekund potrzebnych na usunięcie wycieku co z pewnością będzie warte zachowanego pięknego wyglądu. Kiedy musisz wyczyścić wyciek, pamiętaj, aby użyć ściereczki do czyszczenia, a nie przecierać lub wycierać, tak jak w przypadku czyszczenia dywanu lub ubrania. Pocieranie miejsca może w rzeczywistości pogorszyć plamę i rozprzestrzenić substancję.

Trzymaj się podstaw

Kiedy marmurowe blaty lub podłogi nie są zbyt brudne, proces czyszczenia jest bardzo prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to zetrzeć brud po ugotowaniu obiadu lub po prostu odrobinę poprawić podłogę, a najłatwiej jest po prostu trzymać się podstaw, jeśli chodzi o używane materiały czyszczące. Możesz to zrobić, tworząc własne urządzenie do czyszczenia.

Najpierw musisz zebrać trochę zapasów:

  • Ciepła woda
  • Płyn do naczyń
  • Butelka z rozpylaczem
  • Miękki ręcznik

Następnie zmieszaj wodę z mydłem razem w butelce ze sprayem. Użyj około łyżki mydła. Pamiętaj, aby nie używać niczego z sokiem z cytryny lub innymi kwasami, ponieważ może to spowodować trawienie marmuru lub granitu. Po utworzeniu mieszanki możesz mieć ją pod ręką przez cały czas czyszczenia. Spryskaj obszar mieszanką, a następnie zwilż szmatkę do czyszczenia i użyj jej, aby wytrzeć mydło. Na koniec całkowicie osusz obszar ręcznikiem.

Zapoznaj się z sodą oczyszczoną

Jeśli twoje blaty lub podłogi wymagają dokładniejszego czyszczenia, mydło do naczyń i woda prawdopodobnie nie wykonają zadania. Zamiast tego możesz spróbować stworzyć i użyć okładu z sody oczyszczonej. Będziesz potrzebował:

  • soda oczyszczona
  • woda
  • Łyżka
  • miska
  • Plastikowe opakowanie

Za pomocą łyżki zmieszaj wodę i sodę razem w misce. Spryskaj obszar, który chcesz wyczyścić wodą, a następnie całkowicie przykryj mieszanką. Przykryj folią, a następnie pozostaw obszar w spokoju. W ciągu następnych 24 godzin mieszanina wyschnie, jednocześnie usuwając plamę. Po wyschnięciu możesz usunąć okład i umyć obszar zgodnie z instrukcjami w pierwszej końcówce. Jeśli pozostanie zabarwienie, po prostu powtórz proces w razie potrzeby.

Jeśli użyjesz powyższych wskazówek, twoje blaty, podłogi, prysznice i inne marmury lub granity w twoim domu będą wyglądały na wypolerowane i piękne przez lata.