Wielu Kierowców pewnie zdaje sobie sprawę, że sprzedaż samochodu, szczególnie wysłużonego i mającego już swoje lata, może być problemem. Wystawianie na portale ogłoszeniowe i aukcyjne, oględziny, wymagający cudów potencjalni nabywcy. W tym wypadku, dla wielu doskonałym wyborem może być skup aut, który pozwoli na szybką wypłatę gotówki.

Skup aut – jak to działa?

Skupy samochodów wyrastają jak grzyby po deszczu. W niemal każdej miejscowości w Polsce możemy spotkać tego rodzaju firmy. Skupy cieszą się popularnością, bo przyjmują praktycznie każdego rodzaju samochód, a na dodatek płacą za nie gotówką na miejscu.

Skup to atrakcyjna alternatywa dla innych metod sprzedaży samochodów – właśnie dlatego wzbudza zainteresowanie wielu osób chcących szybko pozbyć się swojego auta. Transakcję można zrealizować nawet w ciągu jednego dnia i od razu otrzymać zapłatę gotówką albo przelewem – bez czekania! Jedną z lepszych firm realizujących takie usługi w centralnej Polsce jest skup aut Warszawa, który od lat jest liderem na rynku motoryzacyjnym w stolicy i jej najbliższych okolicach.

Jakie auto można sprzedać w skupie?

Skupy samochodów to nie Klient, który będzie oczekiwał po naszym aucie cudów. Praktycznie każdy samochód zainteresuje przedsiębiorców prowadzących tego rodzaju działalność. Także uszkodzony czy powypadkowy, na którego w normalnej formie trudno byłoby znaleźć kupca. I jak wykazują statystyki, do skupów zazwyczaj trafiają właśnie samochody, w których zdiagnozowano jakieś nieprawidłowości, choć oczywiście można także sprzedać tam całkowicie sprawne auto.

Ile dostaniemy za auto sprzedane w skupie?

Cena za samochód w skupie będzie oczywiście niższa niż rynkowa. Trzeba jednak pamiętać, że w normalnych okolicznościach nie ma szans na tak szybkie sprzedanie samochodu i załatwienie wszystkich formalności w ciągu jednego dnia. To domena skupów samochodowych, które coraz lepiej radzą sobie na rynku motoryzacyjnym w Polsce.

Aby dowiedzieć się dokładnie, ile można otrzymać za swoje auto w skupie, najlepiej skontaktować się z nim bezpośrednio. Wycenę można zamówić on-line, po wypełnieniu specjalnego formularza. Odpowiedź na swoją prośbę o wycenę można otrzymać często jeszcze tego samego dnia!

Jeśli chcemy uzyskać dodatkowe informacje, możemy także zadzwonić do skupu lub umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy, który wyjaśni wszystkie kwestie.

Co z samochodem ciężarowym?

Nie każdy skup aut preferuje skupowanie samochodów dużych. Jeśli posiadamy tira lub ciężarówkę, którą chcemy szybko sprzedać, musimy dobrze poszukać. Skup samochodów ciężarowych działa na takiej samej zasadzie jak skup samochodów osobowych. Oczywiście będziemy mówili tutaj o innych kwotach za sprzedaż poszczególnych modeli.