Peeling chemiczny to zabieg wykonywany w dobrej klasy salonach kosmetycznych, a także gabinetach medycyny estetycznej. Stosuje się go przede wszystkim w celu poprawy kondycji skóry i redukcji znajdujących się na jej powierzchni zmian. Jest to zabieg, którego składniki należy dostosować do indywidualnych potrzeb skóry. 

Peeling przy wykorzystaniu kwasu glikolowego

Ten rodzaj zabiegu cechuje się szybką penetracją warstwy rogowej naskórka dzięki małym cząsteczkom kwasu. Posiada on bardzo szeroki zakres działania co sprawia, że jest często wykorzystywany w kosmetyce. Do jego najważniejszych rezultatów należy pobudzenie odnowy komórek, szczególnie syntezy kolagenu i glikozoaminoglikanów. Co więcej jego zastosowanie skutkuje rozjaśnienie przebarwień, spłyceniem blizn, nawilżeniem, a także normalizacją zaburzeń rogowacenia i ogólną poprawą kondycji skóry. Warto jednak zaznaczyć, ze tego rodzaju kwasu należy unikać w okresie letnim, ponieważ zwiększa on wrażliwość na promienie słoneczne. 

Peeling chemiczny z kwasem mlekowym

Tego rodzaju zabieg zalecany jest dla osób ze skórą suchą, łuszczącą się, a także taką pokryta powierzchownymi zmarszczkami. Zabiegi z tym kwasem mają na celu ujędrnienie i uelastycznienie skóry, a także złuszczenia naskórka i nawilżenie. Kwas mlekowy zwiększa również ilość glikozaminoglikanów i poprawia uwodnienie. 

Kwas migdałowy a potrzeby skóry

Kolejnym wykorzystywanym przy peelingu chemicznym kwasie jest kwas migdałowy. W jego przypadku ogromnym atutem jest cząsteczka większa od tej w kwasie glikolowym. Ten aspekt powoduje, że wyeliminowane zostaje pieczenie lub swędzenie skóry po jego zastosowaniu. Nie powoduje on również zwiększenia wrażliwości na promieniowanie słoneczne, więc można go stosować całym rokiem. Jest to więc jeden z bezpieczniejszych kwasów stosowanych w kosmetologii i dermatologii. Swoją budową przypomina znane antybiotyki dzięki czemu działa antybakteryjnie. Co więcej hamuje on łojotok i łagodnie złuszcza naskórek. Wykorzystuje się go do walki z pierwszymi objawami starzenia, a także przebarwieniami.    

Każdy z wymienionych kwasów, a także wszystkie inne posiadają indywidualne cechy. Dzięki czemu mogą oddziaływać na problematyczną skórę. Bardzo istotnym jest, by specjalistka np. z https://salonpieknecialo.pl/ oceniła kondycję skóry i wskazała jej aktualne potrzeby. Na tej podstawie można dobrać odpowiedni kwas i wykonać peeling chemiczny. Powtórzony kilkukrotnie powinien dać pożądane efekty. Nieodpowiednio dobrany może rozczarować, a w gorszym przypadku doprowadzić do podrażnień skóry.